Javascript is required

Konferencja Innowacja i technologia w edukacji i terapii. Największe wyzwania na rok szkolny 2023/2024 [FOTORELACJA]

15.04.2024

Specjalne potrzeby edukacyjne
Podziel się

20 listopada w Centralnym Domu Technologii w Warszawie odbyło się niezwykłe wydarzenie. Konferencja organizowana przez Nową Erę zgromadziła prawie 100 nauczycieli, szkolnych specjalistów, dyrektorów szkół. Ważną i wyczekiwaną częścią konferencji było uroczyste wręczenie statuetek i nagród laureatom pierwszej edycji konkursu eduSensus Education Awards.

Wydarzenie, zorganizowane we współpracy z gronem partnerów, cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Około 100 dostępnych  zaproszeń rozdaliśmy w ciągu zaledwie kilku dni od jego ogłoszenia. Podczas konferencji zaprezentowaliśmy pierwsze wnioski z sondażu Nowej Ery przeprowadzonego wśród nauczycieli, specjalistów szkolnych, dyrektorów i rodziców na temat głównych wyzwań w roku szkolnym 2023/24. W ciągu kilku tygodni trwania sondażu pytaliśmy również respondentów o ocenę sytuacji uczniów ze SPE.

Jesteście ciekawi wyników sondażu? Raport wkrótce do pobrania bezpłatnie ze stron Nowej Ery.

Podczas konferencji odbył się również panel dyskusyjny o kryzysie zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. Panelistki – Dorota Jankowiak-Dąbrowska i Alicja Zielinska, wspólnie z Joanną Szulc – rozmawiały o tym, jaką rolę odgrywa w nim profilaktyka w szkołach i co możemy zrobić, by była skuteczna. Retransmisja z pierwszej części konferencji wkrótce na profilu eduSensus na Facebooku i na kanale wydawnictwa na YouTube.

Na drugą część konferencji szczególnie czekali laureaci, głosujący, a także wszyscy entuzjaści pierwszej edycji konkursu eduSensus Education Awards. To nowa inicjatywa eduSensus, której  celem było wyróżnienie i docenienie najbardziej kreatywnych, innowacyjnych nauczycieli oraz szkolnych specjalistów aktywnie włączających do swojej pracy nowe technologie, a także szkoły przyjazne uczniom o indywidualnych potrzebach edukacyjnych. Chcieliśmy nagrodzić specjalistów, którzy są otwarci na nowe rozwiązania edukacyjne i gotowi na ciągły rozwój oraz placówki, dla których ważna jest empatia, poszukiwanie nowatorskich nauczania oraz troska o dobro uczniów ze specyficznymi trudnościami w nauce.

Ostatecznie otrzymaliśmy aż 121 inspirujących zgłoszeń w 4 kategoriach:

 • Logopeda roku 2023
 • Pedagog roku 2023
 • VR-Edu Innowator 2023
 • Szkoła równych szans 2023

Komisja konkursowa, której zadaniem była ocena zgodności kandydatur z kryteriami określonymi w regulaminie, zakwalifikowała do następnego etapu konkursowych zmagań 87 z nich. Prace jury złożonego z 10 niezależnych ekspertów – praktyków i równoległe głosowanie publiczności trwało do 10 listopada. Ostatecznie 20 listopada narody i wyróżnienia otrzymało grono laureatów.

Laureaci wybrani głosami niezależnego jury

 • Logopeda roku 2023: Joanna Lewandowska, Szkoła Podstawowa im. Józefa Jóźwiaka w Koziegłowach
 • Pedagog roku 2023: Jakub Tylman, Publiczna Szkoła Podstawowa w Śremie im. Kawalerów Orderu Uśmiechu
 • VR EDU Innowator 2023: Marek Grzywna, Szkoła Podstawowa nr 23 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Toruniu

Laureaci wybrani w wyniku otwartego głosowania online

 • Logopeda roku – nagroda publiczności 2023: Liliana Bilska, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 w Skarżysku-Kamiennej
 • Pedagog roku – nagroda publiczności 2023: Jakub Tylman
 • VR EDU Innowator – nagroda publiczności 2023: Justyna Rychwalska, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Mysłowicach
 • Szkoła równych szans 2023: Szkoła w Chmurze
 • Organizator zdecydował się przyznać dodatkowo jedno wyróżnienie w kategorii Szkoła równych szans 2023  - wyróżnienie specjalne:  Szkoła Podstawowa nr 357 w Warszawie

Zachęcamy do obejrzenia relacji z wydarzenia!

Specjalne potrzeby edukacyjne
Podziel się