Javascript is required

Książka z misją, czyli… „Ukryte światy” idą w świat

21.01.2023

Odpowiedzialność społeczna
Podziel się
Stosy książek.

Przypomnijmy: „Ukryte światy” to owoc pierwszej edycji ogólnopolskiego konkursu literackiego dla uczniów szkół podstawowych „Popisz się talentem 2017”. Publikacja zawiera 25 zwycięskich opowiadań i jest już z nami prawie rok. W tym czasie zdołała zdziałać wiele dobrego, bo to naprawdę książka z misją!

Zgodnie ze zobowiązaniem podjętym w momencie publikacji, zadbaliśmy o to, aby „Ukryte światy” trafiły do jak najszerszej liczby odbiorców. Książka była i jest nadal dostępna w naszym sklepie internetowym, a pisały o niej lub recenzowały ją najważniejsze i najpopularniejsze portale zajmujące się tematyką książek dla młodych czytelników. Ale to nie wszystko. Zrobiliśmy znacznie więcej, aby dzieci z całego kraju mogły zapoznać się z tą niezwykłą, a przede wszystkim wciągającą publikacją.

Współtworzymy szpitalne biblioteczki

Wiadomo od dawna, że książka jest dobra na wszystko: na niepogodę, na nudę i na zmartwienia.  Dlatego Wielka Zbiórka Książek – akcja mająca na celu wyposażenie szpitalnych oddziałów dziecięcych w książki dla małych pacjentów – od razu wzbudziła nasz entuzjazm. W efekcie ponad 100 nowych szpitalnych biblioteczek zostało zaopatrzonych w publikacje Nowej Ery, w tym oczywiście w „Ukryte światy”. Świadomość, że owoce naszej wydawniczej pracy oraz kreatywności uczestników konkursu mogą komuś pomóc, przynieść ulgę, dać uśmiech – bezcenna.

Wspieramy rozwój talentów i potencjałów

Podopieczni Akademii Przyszłości to dzieci, które cały rok ciężko pracują, aby nadrobić zaległości w nauce, zniwelować dystans oddzielający je od rówieśników, osiągnąć swoje małe i większe cele. Nie przejmują się swoją „trudną historią”, ale dzielnie idą do przodu. Potrafią marzyć i zmieniać swoje życie. „Ukryte światy” to książka dla nich – ona też jest świadectwem, ile można osiągnąć, gdy się czegoś bardzo chce i konsekwentnie do tego dąży. Dlatego mali podopieczni Akademii Przyszłości też otrzymali egzemplarze „Ukrytych światów”. Z tego, co wiemy, niektóre są już doszczętnie zaczytane!

Wypływamy z „Ukrytymi światami” na szerokie wody

W bieżącym miesiącu na Mazurach rozpoczyna się Rejs Odkrywców 2018 organizowany przez Fundację o tej samej nazwie. Biorą w nim udział uczniowie warszawskich podstawówek, podopieczni świetlicy socjoterapeutycznej przy ulicy Azaliowej i dzieci z Ogniska Wychowawczego Starówka. Ci dzielni adepci żeglarstwa mają od 12 do 14 lat. Aby wziąć udział w programie morskiego wychowania fundacji i móc popłynąć w rejs, dzieci ciężko pracowały: dla siebie – poprawiając oceny w szkole, i dla innych – jako wolontariusze.  Oczywiście nie wyobrażaliśmy sobie, aby którekolwiek z nich miało rozpocząć wymarzoną morską przygodę bez „Ukrytych światów” w plecaku! 

Pomagamy dzieciom walczyć o siebie

Znacie projekt „Szabla Skrzetuskiego”? My znamy, bo go z radością wspieramy. Projekt polega na organizacji zawodów szermierczych, w których startują dzieci z niepełnosprawnościami oraz pełnosprawne. Zmagania zawodników z niepełnosprawnościami są rozgrywane w szpadzie, w ramach zasad szermierki na wózkach, pozostałe dzieci rywalizują w szabli, w ramach zasad szermierki olimpijskiej. Ideą tych zawodów jest integracja poprzez sport, walka z wykluczeniami społecznymi oraz promocja zdrowego trybu życia opartego na aktywności fizycznej i odpowiedniej diecie. Bo przecież wszystkie dzieci codziennymi, mądrymi wyborami walczą o swoją zdrową, szczęśliwą przyszłość. W tej walce towarzyszą im „Ukryte światy” – książka napisana przez dzieci i stanowiąca najlepszy dowód na to, że marzenia się spełniają, a sukcesy przychodzą, gdy na nie sumiennie pracujemy!

Odpowiedzialność społeczna
Podziel się