Javascript is required

Masz pomysł na projekt edukacyjny? Weź udział w 13. edycji „Projektantów edukacji”

16.08.2022

Projektanci edukacji
Podziel się
Zespół dziewczynek świętujących wygraną.

Już 3. października 2022 rusza trzynasta edycja najpopularniejszego, bezpłatnego ogólnopolskiego konkursu na projekt edukacyjny. Inicjatywa jest otwarta dla wszystkich klas szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Na początek wystarczy zgłosić jeden pomysł! Jest na to czas aż do 29 listopada 2022. Weź udział i spraw, aby ta edycja była dla Ciebie szczęśliwa!

Wyższe granty i dwie szanse na wygraną 

Nagrody w konkursie to granty finansowe, których wartość właśnie wzrosła! W pierwszym etapie konkursu do zdobycia jest 30 grantów jury po 2000 zł oraz dodatkowo 9 grantów internautów po 1000 zł. W drugim etapie – 5 Złotych Grantów po 3000 zł. To wspaniała szansa na realizację uczniowskich pomysłów, zdobywanie wiedzy w niestandardowy sposób i ciekawe zajęcia. Pamiętaj: w drugim etapie konkursu nadal może wziąć udział każdy zgłoszony projekt, niezależnie od tego, czy został nagrodzony w pierwszym etapie, czy nie. Nikomu nie zamykamy drogi do rywalizacji o Złote Granty. Tymi grantami nagradzamy najlepiej, najpełniej, najciekawiej zrealizowane projekty. Zdarzało się już w historii konkursu, że pomysły nie nagrodzone w pierwszym etapie tryumfowały w drugim. Warto więc walczyć do końca! No i - niezależnie od grantów finansowych - każda placówka biorąca udział w konkursie otrzymuje certyfikat „Dobrze zaPROJEKTowanej szkoły”, zaś nauczyciele–opiekunowie grup projektowych otrzymują certyfikaty „PROJEKTant edukacji”.  

Twórczy sposób na realizację podstawy… i integrację  

Konkurs „Projektanci edukacji” nie narzuca tematyki realizowanych projektów. Uczniowie tworzący grupy projektowe mają pełną swobodę w rozwijaniu swych zainteresowań, doskonaleniu talentów i mocnych stron. Nauczyciele z kolei mogą wykorzystać udział w konkursie do realizacji i pogłębienia zagadnień wpisanych w podstawę programową, a więc takich, które i tak „przerabialibyście” na zajęciach. Konkurs to swoisty „katalizator” kreatywności – uruchamia procesy twórcze, daje powód i zapał do działania, zmienia codzienną naukę w przygodę. Na początek wystarczy jeden pomysł… który w momencie realizacji ma szansę zamienić się we wspaniałą edukacyjną przygoda, jaką przeżyjecie razem. Nic tak nie motywuje i nie buduje zespołu jak możliwość kreatywnego działania w twórczej rywalizacji. Jest to szczególnie ważne teraz – w dobie światowych niepokojów, po dwóch latach pandemicznej izolacji. Pozwól uczniom być razem i działać razem – zobaczysz, jak to dobrze na nich wpłynie! 

Podwójna możliwość rozwoju zawodowego dla nauczyciela 

Uczniowie przystępujący do konkursu zdobywają mnóstwo nowych umiejętności, uczą się współpracy, wyszukiwania oraz przetwarzania wiedzy i doskonalą tak zwane kompetencje XXI wieku. Równie wiele dobrego udział w konkursie przynosi nauczycielom – opiekunom grup. Od zawsze była to okazja do rozwoju zawodowego i zdobywania bezcennych doświadczeń dzięki dostępowi do szerokiej bazy eksperckich materiałów, webinariów i wydarzeń powiązanych z konkursem. A teraz ta okazja się podwaja: dodatkowo stworzyliśmy bowiem „Akademię projektantów edukacji” – cykl szkoleniowych dla nauczycieli zainteresowanych aktywną edukacją i pragnących rozwijać swoje kompetencje w tym zakresie. Udział w wydarzeniach w ramach „Akademii” nie jest powiązany z uczestnictwem w konkursie, ale może stanowić świetne do niego przygotowanie. Jeśli zaś już się zdecydujesz sformować grupę projektową i wziąć udział, to bądź spokojny: razem krok po kroku przejdziemy z Tobą przez wszystkie etapy pracy, a bogata biblioteka e-booków i materiałów merytorycznych, webinaria i szkolenia, filmy i artykuły sprawi, że udział w konkursie okaże się naprawdę łatwy. Podobnie jak prowadzenie konkursowej dokumentacji – tu uczestnicy mogą liczyć na wzory dokumentów, przykłady oraz inspiracje dostępne w naszej obszernej bazie projektów archiwalnych.  

  • Rada: dołącz do elitarnej, konkursowej grupy na FB - stań się częścią kreatywnej społeczności, dziel się doświadczeniem, nawiązuj wartościowe kontakty.  
  • Przypominajka: Pomysły na konkurs zgłoś do dnia 29 listopada 2022 do 23:59 poprzez formularz dostępny na stronie www.projektanciedukacji.pl. Tam też znajdziesz szczegółowe informacje o przebiegu konkursu oraz jego regulamin.
Projektanci edukacji
Podziel się