Javascript is required

Matematyka: Cykl webinariów Matura 2023

Autor: Jacek Człapiński, 18.04.2024

Matura
Podziel się

Jak pomóc uczniom osiągnąć „sukces maturalny” - czy opublikowanie przez CKE raportu z tegorocznej matury z matematyki winno wpłynąć na zmianę stylu naszej pracy?

Plan spotkania:

Ostatnie, „popandemiczne” matury z matematyki są inne. I nie jest to tylko wynik wprowadzenia tzw. wymagań egzaminacyjnych i ograniczenia listy zagadnień, które mogą być sprawdzane na egzaminie maturalnym. To także zmiana pewnej filozofii w konstruowaniu zadań, które wydają się łatwiejsze dla większej liczby zdających. W trakcie spotkania spróbuję podzielić się z Państwem kilkoma refleksjami, które mogą pomóc odpowiedzieć na pytanie:  Jak raport z matury i prezentowane tam dane mogą wpłynąć na naszą pracę na kilka miesięcy przed maturą?


O prowadzącym:

Jacek Człapiński – nauczyciel matematyki w łódzkich liceach ogólnokształcących; konsultant w Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego. W pierwszych latach tworzenia się systemu egzaminów zewnętrznych ekspert w łódzkiej Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Egzaminator i przewodniczący zespołów egzaminatorów. Edukator i autor programów szkoleń doskonalących dla egzaminatorów egzaminu maturalnego z matematyki. Współautor publikacji metodycznych i zbiorów zadań.

Matura
Podziel się