Javascript is required

My Perspective – czyli matura z Łukaszem

Autor: Łukasz Knap, 19.02.2019

Angielski blog
Podziel się

Zapraszamy wszystkich nauczycieli języka angielskiego ze szkół ponadgimnazjalnych na cykl webinarów My Perspective – matura z Łukaszem poświęcony przygotowaniom do matury.

Przygotować muszą się nasi uczniowie, bo to dla nich ważny egzamin, ale również i my, abyśmy mieli poczucie, że faktycznie uczymy języka, a nie tylko przechodzimy przez kolejne zadania egzaminacyjne.

Pierwszych pięć webinarów to omówienie konkretnych części egzaminu. Skupiamy się przede wszystkim na strategiach egzaminacyjnych. Chcemy, aby nasi uczniowie je opanowali i wyrobili w sobie dobre nawyki, dzięki którym będą w stanie podejść do egzaminu z większym spokojem. Łukasz Knap prezentuje swoje ulubione sprawdzone ćwiczenia i dorzuca też odrobinę technologii, bo to jego specjalność.

Dwa ostatnie spotkania to omówienie próbnych matur z Nową Erą i  intensywna powtórka tuż przed egzaminem. 
 

Zobacz całą serię My Perspective – matura z Łukaszem

My Perspective on listening - słuchanie na maturze. 23.11. 2017
Podczas tego spotkania – informacje na co zwrócić uwagę przygotowując uczniów do tej części egzaminu i jakie atrakcyjne narzędzia zastosować na lekcjach.

My Perspective on reading - czytanie na maturze. 15.12. 2017
Jak czytać, aby wyczytać to co najważniejsze? Podczas tego spotkania – porady, podpowiedzi, kilka przykładów i trochę humoru!

My Perspective on grammar and vocabulary for matura - znajomość środków językowych na maturze. 18.01. 2018
Gramatyka i znajomość słownictwa – ważna część egzaminu. Weźmiemy pod lupę wymagania, ocenianie, poprawność i pokażemy kilka narzędzi, które pomogą naszym uczniom w przygotowaniach.

My Perspective on writing - pisanie na maturze. 15.02. 2018
Pisanie – ważna część egzaminu maturalnego. W tym odcinku – pomysły ćwiczeń, nauka kluczowych zwrotów w zabawny i atrakcyjny sposób.

My Perspective on speaking - matura ustna. Moja ulubiona część egzaminu. 15.03. 2018
Jak rozgadać uczniów? Jak sprawić, żeby z przyjemnością i skutecznie przygotowali się na tę część matury? W tym odcinku wiele porad i dobrych pomysłów.

My Perspective - webinar niespodzianka 12.04.2018
Omawiamy wyniki próbnych matur z j.angielskiego z Nową Erą – zobacz zadania z poziomu podstawowego i rozszerzonego, te najtrudniejsze i to co uczniom przychodzi z łatwością.

My Perspective on last minute revision for matura - grammar and vocabulary. 26.04.2018
Ostatnia powtórka gramatyki i słownictwa przed egzaminem, narzędzia, triki i skuteczna pomoc dla Twoich uczniów.

Łukasz Knap  - jest nauczycielem języka angielskiego od 2006, a trenerem technologii edukacyjnych od 2011. Jest absolwentem Akademii Metodyka PASE i DOS-ELTea Teacher Trainer Academy 2.0. Pracował w szkołach w Lubyczy Królewskiej, Baroku, Warszawie, Krakowie i Salamance. Prezentował swoje pomysły na efektywne wykorzystanie technologii w nauczaniu języków obcych na konferencjach: English Teaching Market, IATEFL, TWIST i Lesson Plan Festival. Regularnie współpracuje jako trener z firmą szkoleniową IMMOQEE oraz z DOS-ELTea. Obecnie jest nauczycielem w LXI Liceum Ogólnokształcącym im. Janiny Zawadowskiej oraz metodykiem w British School Wawer. Prywatnie zajmuje się fotografią mobilną, tworzeniem blackout poetry (wierszy z odzysku), oraz nauką języka hiszpańskiego.

 

Przygotować muszą się nasi uczniowie, bo to dla nich ważny egzamin, ale również i my, abyśmy mieli poczucie, że faktycznie uczymy języka, a nie tylko przechodzimy przez kolejne zadania egzaminacyjne.

Pierwszych pięć webinarów to omówienie konkretnych części egzaminu. Skupiamy się przede wszystkim na strategiach egzaminacyjnych. Chcemy, aby nasi uczniowie je opanowali i wyrobili w sobie dobre nawyki, dzięki którym będą w stanie podejść do egzaminu z większym spokojem. Łukasz Knap prezentuje swoje ulubione sprawdzone ćwiczenia i dorzuca też odrobinę technologii, bo to jego specjalność

Angielski blog
Podziel się