Javascript is required

Nigdy nie jesteśmy zbyt zabiegani, aby pobiec dla innych

21.01.2023

Odpowiedzialność społeczna
Podziel się
Osoba biegnąca po ścieżce leśnej.

Pomagać potrzebującym można na różne sposoby. Na przykład biegając razem z uczestnikami inicjatywy „Poland Business Run”. Tu każdy pokonany kilometr przekłada się na konkretną pomoc, a powiedzenie „ruch to zdrowie” zyskuje dodatkowe znaczenie!

Idealne połączenie przyjemne z pożytecznym 

Od 2018 roku drużyny sformowane przez pracowników Nowej Ery ze wszystkich naszych lokalizacji biorą udział w corocznym wydarzeniu pod nazwą „Poland Business Run.” To bieg charytatywny, w trakcie którego przedstawiciele firm z całego kraju zamieniają wybiegane kilometry na pomoc dla osób po amputacjach kończyn oraz dla osób zagrożonych taką amputacją. Misją organizatora biegu – fundacji „Poland Business Run” – jest aktywizacja osób z niepełnosprawnościami narządu ruchu poprzez dostarczanie im protez kończyn lub tzw. wózków aktywnych czy opłacanie turnusów rehabilitacyjnych. Ważną gałęzią działalności fundacji jest też zmienianie postrzegania osób z wyżej wymienionymi problemami, niwelowanie barier społecznych poprzez działalność edukacyjną oraz promocja aktywnego stylu życia i integracja środowisk lokalnych z biznesem. Beneficjentami fundacji i prowadzonych przez nią akcji są osoby z całej Polski, a środki zebrane dzięki kolejnym biegom przekroczyły już milion złotych.  

Kilometry uśmiechu  

„Poland Business Run” podbił nasze serca od początku. Trudno wyobrazić sobie inicjatywę, która w bardziej pomysłowy sposób łączyłaby przyjemne (czyli ruch na świeżym powietrzu) z pożytecznym. Dlatego pracowników Nowej Ery nie trzeba namawiać do udziału w tej inicjatywie. Z każdym kolejnym rokiem rośnie liczba wystawianych przez nas drużyn, a ich skład się powiększa. Biegają ci, którzy mają w Nowej Erze wieloletni staż, jak i nowi pracownicy, którzy dopiero co do nas dołączyli. Dość powiedzieć, że w pierwszej edycji „Poland Business Run”, w której braliśmy udział, wystawiliśmy dwa teamy, rok później trzy, a już w 2021 roku tych teamów mieliśmy dziewięć! Na osobną uwagę zasługuje kreatywność pracowników w wymyślaniu nazw dla swoich drużyn. Bo „Poland Business Run” to inicjatywa radosna, pełna uśmiechu i życzliwości, więc zwariowane nazwy drużyn takie jak „eNErgiczni biegają i pomagają”, „Nowa Era runNErs”, „Byle dobiec” czy „Uwaga, baba biegnie” są tu jak najbardziej na miejscu.  

Zobacz stronę wydarzenia: Poland Business Run 2021. Pobiegniesz - pomożesz!  

Odpowiedzialność społeczna
Podziel się