Javascript is required

Nowa Era na rynku produktów dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi

13.11.2023

Podziel się
Pisząca młoda dziewczynka.

Dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi to niemal 20 procent wszystkich uczniów. Aby móc zaoferować im najnowocześniejsze specjalistyczne materiały edukacyjne, przejęliśmy od firmy Young Digital Planet (YDP) portfolio sprawdzonych produktów, które będziemy dalej rozwijać. To świetna wiadomość dla rodziców i nauczycieli dzieci, które wymagają rozwiązań szytych na miarę.

Od teraz w ofercie Nowej Ery znajdą Państwo między innymi cenioną, wielokrotnie nagradzaną rodzinę produktów eduSensus, wspierającą uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. W dziedzinie tego typu rozwiązań produkty stworzone przez YDP, a obecnie oferowane przez Nową Erę, są absolutnymi liderami rynku.

„Produkty dla dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych to naturalne rozszerzenie naszej oferty i obszaru eksperckiego. Dzięki nim nasza oferta będzie bardziej kompleksowa i nowoczesna, a co równie ważne – do Grupy Nowa Era dołączy zespół profesjonalistów o cennych kompetencjach i długoletnim doświadczeniu“ – mówi Magdalena Duszyńska-Walczak, prezes Zarządu Nowej Ery.

Marka eduSensus to niekwestionowany lider na rynku produktów dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Potwierdzeniem ich skuteczności jest deklaracja zgodności WE wyrobu medycznego, gwarantująca wysoką jakość produktów i skuteczność potwierdzoną opiniami eksperckimi i badaniami przedklinicznymi. Produkty te, jako pierwsze w Polsce, otrzymały taki certyfikat wyrobu medycznego dla produktów multimedialnych stosowanych w diagnozie i terapii. Ukoronowaniem ponad 20 lat doświadczenia w obszarze specjalnych potrzeb edukacyjnych i dobrej reputacji produktów na rynku był wynik badań niezależnej firmy badawczej Uglik Research & Consulting, w którym respondenci (terapeuci) stwierdzili, że produkty z serii eduSesnus są liderem wśród programów terapeutycznych, a eduSensus LOGOPEDIA został uznany za najlepszy jakościowo produkt logopedyczny w Polsce.

W oferowanym przez Nową Erę portfolio produktów cyfrowych stworzonych przez specjalistów z YDP znajdują się m.in: 

  • Każdy uczeń to uczeń zdolny – program multimedialny stanowiący narzędzie do realizacji zajęć metodą projektów dla dzieci w młodszym wieku szkolnym.
  • MatŚwiat TERAPIA PEDAGOGICZNA - multimedialne oprogramowanie rozwijające predyspozycje matematyczne oraz wspomagające diagnozę i terapię zaburzeń w tym zakresie.
  • Wspomaganie Rozwoju PRO - seria programów do wczesnej terapii zaburzeń funkcji poznawczych i percepcyjno-motorycznych, wspomagania stymulacji wielozmysłowej oraz wspierania wszechstronnego rozwoju dziecka
  • Logopedia PRO - logopedyczne programy multimedialne wspierające profilaktykę, diagnozę oraz terapię większości zaburzeń mowy i języka u dzieci w wieku przedszkolnym wczesnoszkolnym (pakiety indywidualne i dla placówek oraz pomoce dydaktyczne)
  • Dysleksja PRO - multimedialne oprogramowanie wspomagające profilaktykę oraz terapię pedagogiczną trudności w czytaniu i pisaniu
  • Uwaga Słuchowa PRO - innowacyjny system do treningu uwagi słuchowej
  • Lekcjotek@ - baza pomysłów na prowadzenie zajęć dydaktycznych stworzona z myślą o pełnym wykorzystaniu możliwości tablicy interaktywnej
  • Przedszkolak na start – multimedialne ćwiczenia wspomagające fizyczny, poznawczy i społeczno-emocjonalny rozwój dziecka w wieku przedszkolnym, w tym dziecka ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.
  • Uczeń na start – zestaw ćwiczeń na tablicę interaktywną wspierających nauczycieli przedszkola oraz nauczycieli klas pierwszych w pracy z grupą dzieci zróżnicowaną pod względem wieku i kompetencji.
  • Multimedialna Katecheza – nowoczesny produkt zawierający pierwsze na rynku w pełni interaktywne i multimedialne katechezy na miarę XXI wieku.

Więcej informacji na temat oferty na rynek specjalnych potrzeb edukacyjnych można znaleźć w sekcji „Terapia i Rozwój”.

Podziel się