Javascript is required

Nowa grupa na Facebooku: dołącz, jeśli masz uczniów z Ukrainy!

16.01.2022

Sercem z Ukrainą
Podziel się
Nauczycielka siedząca przy biurku, czytająca z tabletu.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych nauczycieli i wychowawców do dołączenia do nowej, facebookowej grupy „Sercem z Ukrainą. Grupa dla nauczycieli pracujących z uczniami z Ukrainy”. Wspólnie stwórzmy miejsce, które pomoże nauczycielom w codziennej pracy, zapewni wsparcie, umożliwi wymienianie się pomysłami, ułatwi dzielenie się materiałami i informacjami. Wy nie zostawiacie ukraińskich dzieci samych, a my nie zostawimy Was!

Co znajdziecie na grupie: 

  • Pomysły i inicjatywy ułatwiające integrację ukraińskich dzieci i młodzieży w polskich placówkach oświatowych. 
  • Materiały i rozwiązania, które ułatwiają codzienną komunikację językową między uczniami z Ukrainy a ich nowymi nauczycielami i kolegami. 
  • Materiały dydaktyczne, które mogą być wykorzystywane w codziennej pracy z oddziałami przygotowawczymi oraz klasami i grupami, w których uczą się dzieci ukraińskie.  
  • Artykuły i webinaria psychologiczne pomagające mierzyć się z bieżącą sytuacją. 
  • Aktualności dotyczące kwestii formalno-prawnych, przed jakimi mogą stawać placówki oświatowe przyjmujące i kształcące dzieci i młodzież z Ukrainy. 

Tak jak każda społeczność, również i grupa dla nauczycieli pracujących z uczniami z Ukrainy tym będzie bogatsza i bardziej różnorodna, im więcej nauczycieli zechce podzielić się swoimi doświadczeniami, pomysłami, rozwiązaniami, źródłami. My jako wydawnictwo administrujące grupą będziemy regularnie publikować na niej eksperckie treści pomagające organizować, planować i prowadzić pracę z uczniami z Ukrainy, ale wiele też zależy od Was – uczestników grupy. Uczyńcie ją miejscem pełnym inspiracji i dobrej energii.  

Jak zacząć 

Dołączając do grupy, warto się krótko przedstawić. Napiszcie, kim jesteście, w jakim rodzaju placówki pracujecie (przedszkole, szkoła podstawowa, szkoła średnia, placówka opiekuńcza), jaki przedmiot wykładacie i na jakim poziomie. Dodajcie informację, z jakich materiałów korzystacie pracując z uczniami z Ukrainy, jakich informacji i materiałów poszukujecie, o czym chcielibyście podyskutować, z jakimi trudnościami się mierzycie, co przynosi Wam satysfakcję, co działa, a co nie. Już teraz – mimo że grupa dopiero co wystartowała – znajdziecie na niej bardzo wartościowe pomysły, podpowiedzi i rozwiązania od innych nauczycieli i od naszego wydawnictwa. Zachęcamy też do wypełnienia ankiety, która pozwoli nam lepiej poznać,  jak wygląda sytuacja w Waszych klasach lub grupach: ile dzieci lub młodzieży z Ukrainy nauczacie, czy w Waszej placówce powstał oddział przygotowawczy? To wiedza, która pozwoli nam przygotowywać materiały i pomoce jeszcze lepiej dopasowane do Waszych aktualnych potrzeb.  

Do zobaczenia na grupie Sercem z Ukrainą. Grupa dla nauczycieli pracujących z uczniami z Ukrainy | Facebook!  

Sercem z Ukrainą
Podziel się