Javascript is required

Nowy termin ferii zimowych, nauka zdalna do Świąt

22.11.2020

Nauka zdalna
Podziel się
Ośnieżone gałęzie drzewa.

W czasie sobotniej (21 XI 2020) konferencji prasowej Prezes Rady Ministrów poinformował o istotnych zmianach w organizacji roku szkolnego 2020/2021, a także przedłużył okres nauki zdalnej.

Dzieci i młodzież w domach do końca roku  

Nauczanie stacjonarne pozostanie zawieszone do 23 grudnia 2020 roku, co oznacza, że szkoły podstawowe i ponadpodstawowe nadal będą pracować w trybie nauki zdalnej. Informacja ta została przekazana przez Premiera ustnie w trakcie konferencji prasowej – na chwilę obecną nie ma jej szczegółowego rozwinięcia na stronach MEN. Można się domyślać, że lista wyłączeń (czyli placówek, które pracują stacjonarnie) pozostanie niezmieniona. Na liście tej – przypominamy – znajdowały się m. innymi przedszkola czy szkoły specjalne w młodzieżowych ośrodkach wychowawczych i młodzieżowych ośrodkach socjoterapii. 

W styczniu przerwa w zajęciach szkolnych 

Zmianie ulega także organizacja roku szkolnego w zakresie terminów tzw. ferii zimowych. W roku 2021 ferie zostaną zastąpione przez przerwę w zajęciach szkolnych, która potrwa od 4 do 17 stycznia. Rządowy komunikat mówi też, że „tegoroczny wypoczynek będzie się (…) różnił od pozostałych. Dzieci i młodzież pozostaną w domach ze względu na zakaz organizacji wyjazdów na ferie zimowe.” Tak znaczące zmiany w organizacji zimowego wypoczynku dzieci i młodzieży mają miejsce po raz pierwszy. Od roku szkolnego 2003/2004 terminy ferii w kolejnych latach zmieniały się cyklicznie dla poszczególnych województw, za wyjątkiem województw podlaskiego i warmińsko-mazurskiego, gdzie ferie zawsze były na przełomie stycznia i lutego.

Aktualizacja 27 XI: jest już stosowne rozporządzenie dotyczące wyżej opisanych zmian. Znajdziecie je tutaj

Nauka zdalna
Podziel się