SERIA

Spotkania ze sztuką

Seria Spotkania ze sztuką zachęca do współtworzenia kultury i aktywnego w niej uczestnictwa. W przystępny sposób przedstawia najważniejsze nurty sztuki współczesnej. Zawiera również materiały niezbędne do analizy i interpretacji dzieł różnych epok.

 • Zachęca do współtworzenia kultury i aktywnego w niej uczestnictwa.
 • W przystępny, ciekawy sposób przedstawia najważniejsze nurty sztuki współczesnej i wskazuje związki pomiędzy różnymi zjawiskami w sztuce.
 • Wspiera w kształceniu umiejętności analizy i interpretacji dzieł sztuki różnych epok. 

Spotkania ze sztuką

Spotkania ze sztuką

Podręcznik do plastyki dla liceum ogólnokształcącego i technikum

Nr dopuszczenia: 1009/2019
Autorzy: Natalia Mrozkowiak, Marta Ipczyńska

Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum Spotkania ze sztuką koncentruje się na zagadnieniach związanych z wystawiennictwem, sztuką współczesną i sztuką regionu, a także na analizie i interpretacji dzieł różnych epok.

 • Zachęca do współtworzenia kultury i aktywnego w niej uczestnictwa.
 • W przystępny, ciekawy sposób przedstawia najważniejsze nurty sztuki współczesnej i wskazuje związki pomiędzy różnymi zjawiskami w sztuce.
 • Dzięki zestawieniom przydatnych informacji, reprezentatywnym przykładom prac oraz niezbędnym kontekstom wspiera w kształceniu umiejętności analizy i interpretacji dzieł sztuki różnych epok.
 • Wysokiej jakości reprodukcje dzieł zachęcają do poznawania sztuki, a przystępne opisy w funkcjonalny sposób wskazują, na co zwrócić uwagę w kontakcie z daną pracą.
 • Poradniki zamieszczone w każdym rozdziale podręcznika zawierają wskazówki przydatne w świadomym odbiorze sztuki.
 • Informacje „Ciekawi sztuki” dostarczają dodatkowej wiedzy na temat zjawisk związanych z poszczególnymi kierunkami w twórczości artystycznej.
 • Inspirujące „Zadania i polecenia” zachęcają do działań z wykorzystaniem nowoczesnych technologii komunikacyjnych, m.in. tworzenia dokumentacji fotograficznej, krótkich filmów czy prezentacji multimedialnych.
przejdź do sklepu

Dla nauczyciela

Książka Nauczyciela

Książka Nauczyciela z serii „Spotkania ze sztuką” dla liceum ogólnokształcącego i technikum zawiera materiały pomocne w planowaniu i prowadzeniu lekcji języka polskiego.

 • Ułatwia planowanie procesu nauczania dzięki szczegółowemu rozkładowi materiału, wzbogaconemu o wskazówki dydaktyczne do każdej lekcji.
 • Umożliwia przygotowanie i przeprowadzenie interesujących zajęć dzięki scenariuszom lekcji i kartom pracy skorelowanym z podręcznikiem.
 • Odsyła do dodatkowych materiałów, m.in. planu wynikowego i wymagań edukacyjnych na poszczególne oceny, zamieszczonych w portalu www.dlanauczyciela.pl

E-rozwiązania

Nowoczesne multimedialne narzędzia dydaktyczne odpowiadają na potrzeby ucznia i stanowią niezastąpione wsparcie w codziennej pracy nauczyciela.

Dla Nauczyciela

edukacja przedszkolna i szkolna

Materiały dydaktyczne i pomoce edukacyjne, podzielone na kategorie: dokumentacja nauczyciela, prowadzenie lekcji, sprawdzanie wiedzy, materiały prezentacyjne i rozwojowe.

Czytaj więcej

Multiteka

szkoła podstawowa i ponadpodstawowa

Biblioteki zasobów multimedialnych pomocne w organizacji urozmaiconych i efektywnych dydaktycznie zajęć. Ułatwiają wizualizowanie ważnych zagadnień i sprzyjają zainteresowaniu uczniów tematem.

Czytaj więcej

Zobacz także