Javascript is required
header image

PEWNY START w nowy rok szkolny!

Jedna seria na 8 lat edukacji

PEWNY START Poziomy to zupełnie NOWA seria przeznaczona do pracy z uczniami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, zgodna z podstawą programową dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym. 

Jedna seria na 8 lat pracy

Podział serii na 8 poziomów - od A do H - zapewnia kompletny materiał na każdy rok szkolny i wygodną pracę z każdym uczniem. Dzięki serii dzieci i nastolatki z SPE mogą po raz pierwszy korzystać z zestawów książek i zeszytów ćwiczeń podobnie jak neurotypowi rówieśnicy. Wraz z rozwojem uczniów zmienia się tematyka i grafika materiałów na kolejnych poziomach serii.

Seria to także odpowiedź na specyficzne wyzwania związane z nauczaniem dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną. Oszczędza czas i pracę, które wiążą się z nieustannym wyszukiwaniem materiałów edukacyjnych w wielu różnych źródłach, a następnie kompletowaniem na ich podstawie odpowiednich zestawów dopasowanych do potrzeb poszczególnych uczniów. Seria porusza również szeroki wachlarz tematów, co sprawia, że łatwiej jest zbudować i utrzymać zainteresowanie uczniów zajęciami.

Wszystkie pomoce edukacyjne w jednym miejscuKoniec z traceniem czasu na szukanie materiałów w wielu źródłach. Do realizacji każdego tematu nauczyciel otrzymuje komplet skorelowanych narzędzi, które pomagają w spójny i całościowy sposób omówić dany temat. Przekonaj się jak przykładowy temat "wiosna" został poprowadzony we wszystkich rodzajach materiałów z poziomu A -  Zajrzyj do środka

W skład kompletu wchodzą:

  • Moja książka – materiał edukacyjny: teksty tematyczne, czytanki,
  • Codziennik – materiał manipulacyjny: układanki, dobieranki, historyjki, gry, plansze,
  • Karty pracy – materiały do uzupełniania, pisania po śladzie, zaznaczania.

Duża różnorodność ćwiczeń skutecznie zachęca uczniów do aktywności. Szeroki zakres poruszanej tematyki sprawia, że każda lekcja budzi zainteresowanie i pozwala odkrywać nowe informacje o świecie.

Seria daje uczniom radość nauki z ciekawych i KOLOROWYCH publikacji, które posiadają na wyłączność, bez konieczności kserowania. Na lekcjach korzystają z odpowiedników materiałów edukacyjnych i zeszytów ćwiczeń – podobnie jak neurotypowi koledzy ze szkół masowych.

Nowy pomysł na pracę z uczniami z niepełnosprawnością intelektualnąPoziom A - zajrzyj do środkaBrak wyników!

Poziom B - NOWOŚĆ 2024Brak wyników!

Poziom D - zajrzyj do środkaBrak wyników!

Poziom E - NOWOŚĆ 2024Brak wyników!

Poziom G - zajrzyj do środkaBrak wyników!

Poziom H - NOWOŚĆ 2024Brak wyników!

Dlaczego warto wybrać serię PEWNY START. PoziomyDoskonale zaplanowane treści na cały 8-letni cykl edukacyjny

Komplet materiałów edukacyjnych i ćwiczeniowych dla ucznia na każdy rok szkolny.

Każdy z poziomów serii to kompletny zestaw materiałów do nauki w danej klasie przez cały rok szkolny. Liczba publikacji tworzących serię zmienia się wraz z poziomem uczniów, rośnie również trudność i złożoność poruszanych tematów. Wszystkie poziomy łączy natomiast ich nadrzędny cel: wsparcie rozwoju funkcjonowania osobistego i społecznego, komunikacji oraz kreatywności dzieci i młodzieży.

Uczniowie korzystając z serii stopniowo poszerzają swoją wiedzę i rozwijają umiejętności, pracując w tempie dostosowanym do ich potrzeb i możliwości.

Dostęp do dodatkowych materiałów multimedialnych i webinariów

Pomoc nauczycielom w codziennej pracy i rozwoju zawodowym.

Wybór serii PEWNY START. Poziomy zapewnia dostęp do wielu ciekawych narzędzi multimedialnych, w tym kart pracy czy rozkładów materiału. To również możliwość udziału w prowadzonych cyklicznie certyfikowanych webinariach poświęconych tematyce specjalnych potrzeb edukacyjnych.

Harmonogram ukazywania się seriiFormularz kontaktowyMasz pytania dotyczące publikacji "Pewny start" i "Akademia pomysłów" dedykowanych kształceniu specjalnemu?
Potrzebujesz więcej informacji na temat oferty w ramach dotacji celowej dla dzieci z niepełnosprawnościami? 
Skontaktuj się z nami: tel. 58 721 48 00, e-mail: spe.publikacje@nowaera.pl  
lub wypełnij poniższy formularz.