Javascript is required

Photo Ark, czyli fotograficzna Arka Noego

18.12.2023

Programy edukacyjne
Podziel się
Zdjęcie zagrożonego tygrysa.

Zabierz klasę na wystawę fotografii zagrożonych gatunków.

Joel Sartore to amerykański fotograf, który od 10 lat realizuje niezwykły projekt: uwiecznia na zdjęciach zagrożone wyginięciem gatunki zwierząt. Dotychczas Joel odwiedził  ponad 40 krajów i stworzył portrety 12 000 gatunków ptaków, ryb, ssaków, gadów, płazów i bezkręgowców. Teraz ta poruszająca wystawa zdjęć organizowana przez National Geographic i Cyfrowy Polsat podróżuje po Polsce pod patronatem magazynu Nowej Ery „National Geographic Odkrywca”. Koniecznie zabierz tam swoją klasę!

Pomysł na wartościowe zajęcia

Wizyta na wystawie to wspaniała okazja do przeprowadzenia wartościowych zajęć dotyczących wpływu człowieka na środowisko naturalne Ziemi i ginącej bioróżnorodności naszej planety. Być może uczniowie zostaną zainspirowani na tyle, że zaangażują się w działania czy programy ochrony przyrody w ich okolicy? A może zechcą edukować i zarażać pasją przyrodniczą innych? Warto dać im tę szansę.

Materiały do pobrania i warsztaty

Przygotowane w ramach projektu materiały edukacyjne mogą być wykorzystywane w szkołach. Poniżej zamieszczamy trzy gotowe scenariusze zajęć do pobrania już teraz! A planując wizytę na wystawie, koniecznie zapisz grupę na odbywające się na miejscu warsztaty. Tutaj znajdziesz formularz zapisów. Podpowiadamy: najbliższa lokalizacja, w której będzie można obejrzeć fotografie Joela i odbyć warsztaty, to Galeria Dębicka (warsztaty w dniach 23-27 kwietnia).

Uwaga! Zarówno wizyta na wystawie, jak i udział w odbywających się na miejscu warsztatach (po wcześniejszym zapisaniu się) są darmowe. Zapraszamy!

Programy edukacyjne
Podziel się