Javascript is required

Pierwszy dzwonek w polskiej szkole we Lwowie

21.01.2023

Odpowiedzialność społeczna
Podziel się
Dzieci z podręcznikami Nowej Ery w szkole we Lwowie.

Cieszymy się, że znów mogliśmy pomóc polskim dzieciom uczącym się za granicą.

Piękną uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego w Lwowskiej Ogólnokształcącej Szkole Średniej nr 24 im. Marii Konopnickiej uświetnili między innymi konsul generalny RP Rafał Wolski i prezes Fundacji Dziedzictwo Kresowe Jan Sabadasz. Ten ostatni przekazał uczniom i nauczycielom bogaty zestaw publikacji edukacyjnych Nowej Ery.

W ręce dzieci trafiły podręczniki do nauczania języka polskiego dla klas początkowych oraz mapy, podręczniki i pomoce naukowe do zajęć z historii Polski. Współpraca Nowej Ery z Fundacją Dziedzictwo Kresowe to już wieloletnia tradycja, z której jesteśmy dumni. Beneficjent – Szkoła Średnia imienia Marii Konopnickiej – to placówka wyjątkowa. Potocznie nazywana jest „polską szkołą” we Lwowie, ponieważ językiem wykładowym jest w niej polski. Wyróżnia się wysokim poziomem nauczania oraz szerokim wachlarzem zajęć pozalekcyjnych.

„Witajcie znów w szkolnych murach. Niech ten gwar i rozmowy na korytarzach szkoły o interesujących was sprawach będą formą intelektualnego wzrostu. Niech szkoła będzie dla was miejscem przyjaznym i bezpiecznym, miejscem odkrywania prawdy, poznawania samego siebie” – powiedziała dyrektor szkoły Łucja Kowalska we wzruszającym przemówieniu powitalnym. „Jestem pewna, że materiały edukacyjne przekazane przez Nową Erę pomogą uczniom w doskonaleniu umiejętności i przyczynią się do efektywnej pracy, a nauczycielom ułatwią indywidualne podejście do każdego ucznia” – dodała.

Odpowiedzialność społeczna
Podziel się