Javascript is required
Przejdź do treści głównej

Poland Business Run 2019: pobiegliśmy, pomogliśmy!

21.01.2023

Odpowiedzialność społeczna
Podziel się
Grupa osób w żółtych koszulkach trzymające medale ukończenia biegu.

Udział w charytatywnym biegu Poland Business Run to już w Nowej Erze tradycja. W tym roku nasze drużyny pobiegły w Gdańsku i Warszawie. I choć pogoda nas nie oszczędzała, daliśmy radę!

Tegoroczny bieg odbył się 8 września. Pogoda była kapryśna – wiało i padało – ale to nas nie zatrzymało. Nową Erę reprezentowały trzy drużyny. W każdej było pięciu zawodników, którzy dali z siebie wszystko. Co więcej, jedna z naszych drużyn uplasowała się na 33. miejscu w klasyfikacji końcowej (na 796 startujących teamów!). Najważniejsze jest jednak to, że nasz udział w biegu pomógł zdobyć środki, które Fundacja Poland Business Run przeznaczy na zakup protez dla osób po amputacjach. W Warszawie zebrano łącznie 309 420 zł, w Gdańsku 141 372 zł.

Bieg odbywa się co roku od ośmiu lat w największych miastach Polski. Dzięki zebranym pieniądzom udało się już pomóc 434 osobom. Pomoc obejmuje między innymi sfinansowanie zakupu protez, sprzętu medycznego i rehabilitacji. Inicjatywa wspiera osoby z niepełnosprawnościami narządów ruchu, promuje aktywny styl życia i integruje społeczności lokalne z biznesem. W Nowej Erze cieszymy się, że możemy tę inicjatywę wspierać… i już trenujemy przed kolejną edycją!

Odpowiedzialność społeczna
Podziel się