Javascript is required

Polskie szkoły we Lwowie z kompletem podręczników Nowej Ery

28.11.2023

Programy edukacyjne
Podziel się
Klasa ze szkoły we Lwowie z podręcznikami.

Pomoc dzieciom i nauczycielom z polskich szkół na Ukrainie to w Nowej Erze tradycja. Także i teraz – na początku roku szkolnego 2018/2019 – nasze publikacje trafiły na ławki i biurka w dwóch lwowskich placówkach z wykładowym językiem polskim.

Dzieci uczęszczające do Lwowskiej Ogólnokształcącej Szkoły Średniej nr 10 im. Marii Magdaleny oraz Lwowskiej Ogólnokształcącej Szkoły Średniej nr 24 im. Marii Konopnickiej otrzymały komplet książek i zeszytów ćwiczeń wspierających  naukę języka polskiego, historii, kultury polskiej, matematyki, przyrody i plastyki. Nauczyciele natomiast zostali wyposażeni w multibooki i urozmaicone pomoce dydaktyczne ułatwiające realizację programu nauczania w nowoczesny, ciekawy sposób.

Przekazanie publikacji było możliwe dzięki naszej współpracy z Fundacją Dziedzictwo Kresowe, która od ponad 5 lat realizuje misję wspierania nauczania języka polskiego za granicą. „Można powiedzieć, że nauka języka polskiego we Lwowie w tym roku rozpoczęła się dzięki Państwa wydawnictwu” – napisał nam pan Jan Sabadasz, prezes Fundacji. Dziękujemy za te miłe słowa i trzymamy kciuki za wszystkich polskich uczniów we Lwowie – niech talenty się rozwijają, a potencjały rozkwitają!

Programy edukacyjne
Podziel się