Javascript is required

Pomagamy docenić książkę roku

21.01.2022

KonkursOdpowiedzialność społeczna
Podziel się
Kolorowy napis IBBY napisany kredą pomiędzy tulipanami leżącymi dookoła.

Coroczny konkurs „IBBY Książka Roku” to ważna i wartościowa inicjatywa pro-czytelnicza o długoletniej tradycji. Jesteśmy dumni, że staliśmy się jej partnerem.

IBBY to międzynarodowa organizacja non profit zajmująca się promocją literatury dziecięcej i młodzieżowej. Polska sekcja IBBY istnieje od 1973 roku i stawia sobie za cel integrację środowisk związanych z książką dla młodego czytelnika, wspieranie rozwoju książki dla dzieci i młodzieży, popieranie i promocję książki wartościowej pod względem literackim, plastycznym i edytorskim, przyczynianie się do rozwoju literatury dla młodych oraz promocję wartościowej artystycznie książki dla młodych.

Jednym z najważniejszych działań IBBY jest organizacja corocznego konkursu „Książka Roku”. Jury złożone z ekspertów w tej dziedzinie dokonuje przeglądu oferty wydawniczej dostępnej na polskim runku i wskazuje tytuły szczególnie warte polecenia. Nowa Era – jako partner wydarzenia - przekazała grant umożliwiający realizację konkursu Książka Roku IBBY 2018 i ufundowała nagrody dla autorów zwycięskich prac.

 

KonkursOdpowiedzialność społeczna
Podziel się