Javascript is required

Pomagamy nagradzać polskich twórców literatury dla dzieci

21.01.2023

Odpowiedzialność społeczna
Podziel się
Kolorowy napis IBBY napisany kredą pomiędzy tulipanami leżącymi dookoła.

Coroczny konkurs Polskiej Sekcji IBBY „Książka Roku” to ważna i wartościowa inicjatywa pro-czytelnicza o długoletniej tradycji. Jesteśmy dumni, że możemy być jej partnerem.

Czym jest IBBY

IBBY to międzynarodowa organizacja non profit zajmująca się promocją literatury dziecięcej i młodzieżowej. Polska sekcja IBBY istnieje od 1973 roku i stawia sobie za cel integrację środowisk związanych z książką dla młodego czytelnika, wspieranie rozwoju książki dla dzieci i młodzieży, popieranie i promocję książki wartościowej pod względem literackim, plastycznym i edytorskim, przyczynianie się do rozwoju literatury dla młodych oraz promocję wartościowej artystycznie książki dla młodych. Jednym z najważniejszych działań IBBY jest organizacja konkursu „Książka Roku”. Jury złożone z ekspertów w tej dziedzinie dokonuje przeglądu oferty wydawniczej dostępnej na polskim runku i wskazuje tytuły szczególnie warte polecenia. Nagradzana jest także osoba lub organizacja, która ma szczególne osiągnięcia w promocji czytelnictwa w danym roku.

Dlaczego wsparcie dla konkursu jest ważne

Nowa Era – jako partner konkursu „Książka roku” – corocznie przekazuje IBBY grant umożliwiający jego realizację oraz funduje nagrody dla laureatów. Uważamy, że to ważne, ponieważ kochamy książki, a za każdą książką stoi autor i ilustrator, którzy ją stworzyli. Nagrody literackie takie jak „Książka roku” to nie tylko symboliczne docenienie ich pracy, pomysłu i wysiłku, ale też pomoc finansowa ułatwiająca im dalsze działanie i godne życie. Pamiętajmy, że stworzenie książki to nie kwestia kilku dni, lecz miesięcy, a nierzadko roku czy więcej. Mówimy tu więc o długotrwałym zaangażowaniu, które powoduje, że wielu autorów utrzymuje się wyłącznie z owoców swojej twórczości. Cieszymy się, że możemy im tu ułatwić!

Zobacz stronę IBBY: IBBY – Polska Sekcja

Odpowiedzialność społeczna
Podziel się