Javascript is required

Pomagamy rozpocząć rok szkolny z uśmiechem

13.11.2017

Podziel się
Tornister pełen uśmiechów.

Finał akcji „Tornister pełen uśmiechów” 2017. Już po raz piąty Nowa Era wsparła akcję Caritasu „Tornister pełen uśmiechów”. Dla dzieci z mniej zamożnych rodzin przygotowaliśmy to, na czym znamy się doskonale – inspirujące publikacje edukacyjne wspomagające rozwój pasji i talentów.

Finał tegorocznej akcji „Tornister pełen uśmiechów” odbył się w niedzielę 27 sierpnia na zamojskim rynku. W nowiutkich tornistrach przekazanych potrzebującym dzieciom umieściliśmy pomoce edukacyjne i publikacje stanowiące ważne uzupełnienie podręczników. Znalazły się wśród nich między innymi ćwiczenia dla uczniów zdolnych oraz tych ze specjalnymi potrzebami kształceniowymi, atlasy, publikacje językowe oraz materiały i czasopisma edukacyjne pomagające rozwijać zainteresowania. 

„Od lat aktywnie wspieramy inicjatywy, które pomagają wyrównywać szanse edukacyjne i rozwijać potencjał tkwiący w każdym dziecku. Mamy nadzieję, że dzięki tej akcji uczniowie wkroczą w nowy rok szkolny nie tylko z uśmiechami, ale też z głowami pełnymi inspiracji” mówi Magdalena Duszyńska-Walczak, Prezes Nowej Ery. 

Akcja Tornister Pełen Uśmiechów” to wydarzenie charytatywne organizowane przez Caritas Polska od dziewięciu lat. W tym roku beneficjentami akcji zostało około 50 tys. uczniów, którzy otrzymali pełne wyprawki szkolne. Dla Nowej Ery możliwość udziału w tej cennej inicjatywie to powód do dumy.  W dotychczasowych  edycjach akcji  przekazaliśmy potrzebującym dzieciom ponad 33 tysiące publikacji. Obok przystąpienia do programu Karta Dużej Rodziny, jest to kolejne systemowe działanie z naszej strony mające na celu wspieranie rodzin i zapewnienie dzieciom równego startu w szkole.

Podziel się