Javascript is required

Popisaliście się talentem! Konkurs literacki Nowej Ery dla uczniów szkół podstawowych z rekordową frekwencją

13.11.2023

Szkoła podstawowaProgramy edukacyjne
Podziel się
Rafał Witek, pisarz, autor konkursowych historii i juror „Popisz się talentem”

Dokładnie 4806 prac z całej Polski wpłynęło na ogłoszony przez nas konkurs literacki dla uczniów szkół podstawowych „Popisz się talentem”. Dziękujemy i zasiadamy do czytania!

Tak masowy i szybki odzew na konkurs potwierdza, jak wielka kreatywność drzemie w uczniach… i jak wielka, a zarazem uniwersalna jest potrzeba opowiadania historii. Jesteśmy zaszczyceni i dumni, że nasza idea spodobała się i młodszym, i starszym uczniom. Prace nadeszły z terenu całego kraju, a nadsyłali je – w imieniu swych podopiecznych – nauczyciele, wychowawcy, rodzice, dziadkowie, opiekunowie...  Wszystkim dziękujemy za zaangażowanie i wspieranie talentów dzieci!

Przekładamy rozstrzygnięcie o tydzień, aby nic nam nie umknęło.

Jury pracuje pełną parą. Zależy nam, aby pochylić się uważnie nad każdym tekstem i wybrać 25 najoryginalniejszych, najpiękniejszych, najbardziej dowcipnych, wzruszających, wciągających perełek… Aby nic nam nie umknęło, postanowiliśmy przełożyć datę rozstrzygnięcia konkursu o tydzień. Nazwiska zwycięzców ogłosimy 8 czerwca. Warto zaczekać! Rezultatem konkursu Nowej Ery będzie pięknie zilustrowana książka zawierająca 25 najlepszych opowiadań - po 12 opowiadań z dwóch grup wiekowych (klasy I-III oraz klasy IV-VI) plus jedno Grand Prix wyłonione spośród wszystkich nadesłanych tekstów.

Szkoła podstawowaProgramy edukacyjne
Podziel się