Javascript is required

„Projektanci edukacji” nagrodzeni po raz dwunasty!

16.01.2024

Projektanci edukacji
Podziel się
Ręce trzymające puchar.

Znamy już werdykt jury w drugim etapie bieżącej edycji konkursu „Projektanci edukacji”. Nie było łatwo wybrać zwycięzców, czyli zdobywców pięciu Złotych Grantów po 2000 zł każdy. Sposób realizacji zgłoszonych projektów, towarzysząca im kreatywność, zaangażowanie i autentyczne emocje na długo pozostaną w naszej pamięci!

Twórcza edukacja w najlepszym wydaniu 

Zawsze z ogromnym napięciem i niecierpliwością czekamy na wyłonienie zdobywców Złotych Grantów. Podobne napięcie musiało towarzyszyć także uczestnikom drugiego etapu tegorocznej edycji konkursu, bo wszyscy wspaniale się postarali. A kto stworzył projekt na miarę Złotego Grantu? Kto najpełniej zrealizował potencjał tkwiący w zgłoszonym pomyśle, jednocześnie zdobywając serca i umysły jury? Komu udało się najefektowniej połączyć edukacyjny potencjał swojego pomysłu z efektowną formą i nienaganną realizacją? Cóż, poziom był tradycyjnie wysoki, poprzeczka zdawała się sięgać chmur, a obrady jury ciągnęły się i ciągnęły… Ale dziś możemy już powiedzieć: mamy to!  

Oto zwycięskie projekty: 

Komentarze jury 

Głosy, refleksje i komentarzy członków jury najlepiej podsumowują kreatywność uczestników i finalistów tegorocznej, dwunastej edycji „Projektantów edukacji”.  Przeczytajcie, co mają do powiedzenia.  

W kapitule jury „Projektantów edukacji” zasiadam od pierwszej edycji tego konkursu. I za każdym razem, gdy myślę, że nic już nie jest w stanie mnie zaskoczyć, pojawiają się projekty, które wyprowadzają mnie z błędu. Tak było i w tym roku! Jestem pod ogromnym wrażeniem inwencji, pracowitości i pomysłowości uczestników, zaś zwycięskim projektom biję wielkie brawa. To świetna edukacyjna robota godna docenienia i wyróżnienia!

Małgorzata Jankowska 

Mogę powiedzieć, że projektowanie edukacji ma się wspaniale! Wiem to, bo kolejny raz miałam ogromny problem z oddaniem swoich punktów na działania, które powinny otrzymać Złoty Grant Jury konkursu. Postawiłam na grupy projektowe, które otwarcie komunikowały swoje „dlaczego”, wychodziły od analizy potrzeb oraz kierowały się niesamowitą empatią i tym samym pokazały realny wpływ na kreowanie rzeczywistości wokół. Niezwykle (od)ważne tematy, w zespół z otwartością na innych, autonomią zespołów projektowych oraz dobrą zabawą – to na pewno przepis na współczesną szkołę, która angażuje i ma wpływ! Dziękuję wszystkim Projektantom Edukacji za kolejną edycję zachwytów i edukacyjnych wzruszeń!
Justyna Mak 
 

Cóż możemy dodać? Wielkie gratulacje dla WSZYSTKICH uczestników tegorocznej edycji „Projektantów edukacji” – za wytrwałość, konsekwencję, pomysłowość i naukową dokładność.
Do zobaczenia w kolejnej edycji!  

Projektanci edukacji
Podziel się