Javascript is required

Nagradzamy, doceniamy i promujemy kreatywne pomysły - startuje nowa edycja „Projektantów edukacji”

02.10.2023

Podziel się
Projektanci edukacji, uczniowie, projekt

W poniedziałek 2. października 2023 rusza 14. edycja Projektantów edukacji. To najpopularniejszy ogólnopolski konkurs, w którym Nowa Era nagradza POMYSŁY na projekty edukacyjne.

Wszystkie klasy mogą wziąć udział 

Kreatywne pomysły mają wszyscy – i dzieci, i młodzież. A praca projektem wcale nie jest zarezerwowane dla starszych klas. Dlatego w naszym konkursie mogą wziąć udział uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Przesłane projekty zostaną sprawiedliwie ocenione w trzech kategoriach wiekowych, a do zdobycia są granty finansowe na realizację uczniowskich edukacyjnych pomysłów. Łącznie nagrodzimy 36 pomysłów.  30 grantów po 2000 zł przyzna nasze jury, zaś zdobywcy kolejnych 6 grantów po 1000 zł zostaną wyłonieni w głosowaniu internautów. I to jeszcze nie koniec nagród: każda placówka biorąca udział w konkursie otrzymuje certyfikat „Dobrze zaPROJEKTowanej szkoły”, zaś Nauczyciele–opiekunowie grup projektowych otrzymują certyfikaty „PROJEKTant edukacji”.  

Co nowego w konkursie 

Obserwujemy nauczycieli, uczniów i ich potrzeby. Wiemy, że macie mnóstwo na głowie, nierzadko bywacie zmęczeni, zagonieni. A jednocześnie – w Waszych głowach i sercach wciąż jest kreatywny zapał, który szuka ujścia. Zależy nam, abyście mogli wziąć udział w konkursie, dlatego w tym roku znów nieco go uprościliśmy. Teraz formuła konkursu stawia na maksimum kreatywnej energii, a minimum formalności. Zgłaszasz pomysł, my i internauci wybieramy laureatów i przesyłamy zwycięzcom granty na realizację. A potem już tylko przyjemności: realizujecie Wasze wymarzone pomysły, a my je promujemy. Po tym etapie nadchodzi czas na rozwój: webinary i materiały dla Was, pigułki wiedzy, inspiracje. Mamy nadzieję, że ta formuła pozwoli Wam nie tylko spełnić się twórczo, ale też wzbogacić o nową wiedzę i złapać jakże potrzebny oddech.  

Udział w konkursie to sposób na aktywne nauczanie 

Dzieci i młodzież najbardziej lubią działać... a nauczyciele lubią, gdy owo działania wpisuje się w realizację podstawy programowej. Konkurs „Projektanci edukacji” łączy te dwie potrzeby. Nie narzucamy tematyki realizowanych projektów i zapewniamy grupom projektowym pełną swobodę w wyborze tematów – dzięki temu uczestnicy mogą tak sformułować swój pomysł, aby jego realizacja umożliwiała doskonalenie talentów i mocnych stron dzieci, zarazem realizując i pogłębiając zagadnienia wpisane w podstawę. Dziś – po przeprowadzeniu trzynastu edycji wydarzenia – możemy powiedzieć, że konkurs doskonale sprawdza się też jako czynnik wprowadzający uczniów i nauczycieli w przygodę z aktywnym nauczaniem. Plusem udziału jest też łatwiejsza integracja zespołu – nic tak nie łączy jak możliwość kreatywnego działania i twórczej rywalizacji. A przy okazji… uczniowie zdobywają mnóstwo nowych umiejętności, uczą się wyszukiwania oraz przetwarzania wiedzy i doskonalą kompetencje XXI wieku. 

Najprzyjemniejsza forma rozwoju zawodowego, jaką znamy  

Nauczyciele-opiekunowie grup projektowych również mają wiele do zyskania dzięki udziałowi w Projektantach edukacji. To naprawdę jedna z przyjemniejszych form rozwoju zawodowego –  proces rejestracji i zgłaszania pomysłu jest dziecinnie prosty, wymagania progowe niewielkie (wystarczy dobrze opisany pomysł), a nagrody na realizację owego pomysłu – szybkie i wysokie. Dzięki dostępowi do szerokiej bazy eksperckich materiałów, webinariów i wydarzeń powiązanych z konkursem, zdobędziesz nie tylko doświadczenie zawodowe, ale też narzędzia i materiały dydaktyczne, które będą pomagać Ci w pracy latami. Ta pomoc zaczyna się już w momencie podjęcia decyzji o udziale w konkursie. Razem z Tobą krok po kroku przechodzimy wszystkie etapy pracy, udostępniając Ci bogatą bibliotekę e-booków i materiałów merytorycznych, webinaria i szkolenia, filmy i artykuły. Są też wzory konkursowej dokumentacji – tu możesz liczyć na wzory dokumentów, przykłady oraz inspiracje dostępne w naszej obszernej bazie projektów archiwalnych. Nic, tylko działać!  

PODSUMOWANIE - Ważne rzeczy do zapamiętania 

  • Udział w konkursie jest bezpłatny. 
  • Czas na nadsyłanie pomysłów jest od 2 października do 30 grudnia 2023. 
  • Wyniki ogłosimy 11 stycznia 2024.  
  • Pomysły na konkurs zgłoś poprzez formularz dostępny na stronie www.projektanciedukacji.pl. Tam też znajdziesz szczegółowe informacje o przebiegu konkursu oraz jego regulamin.   
  • Aby szukać inspiracji, dołącz do grupy Projektanci edukacji. Miejsce dla nauczycieli z pomysłem | Facebook- stań się częścią kreatywnej społeczności, dziel się doświadczeniem, nawiązuj wartościowe kontakty.   

Do zobaczenia w konkursie!!!  

Podziel się