Javascript is required

Promujemy wartościowy czas z najbliższymi

21.01.2023

Odpowiedzialność społeczna
Podziel się
Uśmiechnięci rodzice z małym dzieckiem.

Kampania społeczna „Dwie godziny dla rodziny”, którą corocznie wspiera nasze wydawnictwo, przypomina o tym, jak ważne jest pogłębianie więzi międzypokoleniowych i relacji rodzinnych poprzez wspólne, aktywne i wartościowe spędzanie czasu.

Świętujemy z pomysłem 

Każdego roku w dniu 15 maja, czyli wtedy, kiedy przypada Międzynarodowy Dzień Rodziny, Nowa Era bierze udział w kampanii społecznej „Dwie godziny dla rodziny”. Z tej okazji o dwie godziny skracany jest czas pracy dla wszystkich pracowników wydawnictwa. To okazja, aby spędzić dodatkowy czas z najbliższymi, zaplanować wspólne wyjście czy aktywność. Ale na tym nasza pomysłowość się nie kończy. Wydarzeniu zawsze towarzyszą dodatkowe atrakcje przygotowane przez firmę – przybierają one formę konkursów z nagrodami. Tematyka konkursów jest naturalnie zgodna z ideą Międzynarodowego Dnia Rodziny, a ich celem jest zaproponowanie pracownikom dobrej wspólnej rodzinnej zabawy. I tak na przykład w 2019 roku  ogłosiliśmy konkurs „Małe i duże rodzinne podróże” zachęcający do pochwalenia się swą aktywnością w formie fotorelacji z rodzinnych wypadów. Rok później – w ramach konkursu „Gry i zabawy pokoleniowe”  - zachęcaliśmy rodziny do podzielenia się wspomnieniami, anegdotami i przepisami na dobrą zabawę. Dużą popularnością cieszyły się też konkursy „Gotowanie na rodzinnym planie” zachęcający rodziny do wspólnego przygotowania ulubionych potraw i zaprezentowania ich pozostałym pracownikom czy konkurs fotograficzny „Wspomnienia łączą pokolenia”. Nagrodami w konkursach są najczęściej jkupony na zakupy w popularnych sieciach księgarń czy sklepach sportowych – co może być kolejną okazją do wspólnego rodzinnego wyjścia „na miasto” lub zaplanowania dalszych, weekendowych wypadów.   

Zobacz stronę kampanii: Dwie Godziny dla Rodziny – Akcja Dwie Godziny dla Rodziny jest kampanią społeczną na rzecz głębokich relacji rodzinnych, aby być razem, a nie „obok siebie”. (2godzinydlarodziny.pl)  

Odpowiedzialność społeczna
Podziel się