Javascript is required

Raport dobrych zdarzeń, czyli co zrobiliśmy dla innych w 2023 roku

02.04.2024

Odpowiedzialność społeczna
Podziel się

Z satysfakcją publikujemy raport-podsumowanie zeszłorocznych działań Nowej Ery z dziedziny CSR (społecznej odpowiedzialności biznesu). To ważna część naszych aktywności od początku istnienia wydawnictwa, czyli od 32 lat… a także tradycja, która buduje naszą tożsamość i dodaje nam skrzydeł. Mamy nadzieję, że lektura raportu uskrzydli także Was – nauczycieli, uczniów i rodziców. Wielu z Was brało udział w opisanych w raporcie inicjatywach i wydarzeniach, jeszcze więcej je wspierało. Dziękujemy!

Co ciekawego w raporcie

Raport „Odpowiedzialność społeczna Nowej Ery w 2023 roku” to świadectwo naszego konsekwentnego zaangażowania w pomaganie innym. Jesteśmy dumni, że w minionym roku po raz kolejny znaleźliśmy czas i energię, aby zająć się inicjowaniem, kontynuowaniem lub wspieraniem akcji o charakterze non-profit. Działaliśmy wszędzie tam, gdzie dostrzegliśmy możliwość pomocy zgodnej z charakterem i misją wydawnictwa. Angażowaliśmy się w przedsięwzięcia mające na celu wyrównywanie szans edukacyjnych, wspieranie talentów, rozbudzanie pasji. Kontynuowaliśmy nasze cykliczne, dobrze znane inicjatywy takie jak konkurs literacki „Popisz się talentem” czy konkurs projektowy „Projektanci edukacji”, ale też podejmowaliśmy działania o charakterze jednorazowym, a koniecznym. Bardzo ciekawie rozwinęła się nasza współpraca z Fundacją Powszechnego Czytania, która w minionym roku obchodziła 5-lecie istnienia. Poniżej wypunktowaliśmy najciekawsze elementy raportu:

  • Pokolenie cyfrowych nomadów jest pełne empatii – jak laureaci „Popisz się talentem” widzą dorosłych i świat wokół siebie.
  • Jak zrobić „10 kroków do szczęśliwego dzieciństwa” – cykl podcastów dla rodziców jako zaskakująca kontynuacja konkursu „Popisz się talentem”.
  • Renesans pracy projektem – wzrastająca popularność naszego najstarszego konkursu „Projektanci edukacji”.
  • Imponująca baza materiałów oferujących pomoc psychologiczną uczniom i nauczycielom –TOP5 najpopularniejszych materiałów.
  • Akademia Projektantów Edukacji z dziesiątkami tysięcy odsłon – nasza nieformalna „uczelnia” wśród najpopularniejszych w kraju.
  • 5 lat współpracy z Fundacją Powszechnego Czytania - i już dwa dyplomy dla Nowej Ery za zaangażowanie.
Zapraszamy do lektury raportu… i już cieszymy się na to, co zrobimy z Wami i dla Was w 2024 roku. Bądźmy razem, bądźmy w kontakcie!
Odpowiedzialność społeczna
Podziel się