Javascript is required

Słychać brawa z każdej strony – „Świerszczyk” znowu nagrodzony!

21.11.2018

Świerszczyk
Podziel się

19 października w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia nagród w XV konkursie „Świat przyjazny dziecku”. W kategorii „Pisma dla dzieci” statuetka powędrowała do „Świerszczyka”.

Celem konkursu organizowanego przez Komitet Ochrony Praw Dziecka jest wyłonienie najbardziej wartościowych produktów, publikacji i usług dla najmłodszych. A wartość „Świerszczyka” jest bezsporna. To nie zwykłe czasopismo, to symbol narodowy. Ukazuje się nieprzerwanie od 1945 roku, obecnie jako dwutygodnik. „Świerszczyk” był i jest tworzony przez najwybitniejszych autorów i ilustratorów. Prezentuje treści o wysokich walorach artystycznych, wychowawczych i edukacyjnych, a zarazem bliskie współczesnym dzieciom. 

Tegoroczna nagroda to kolejne ważne wyróżnienie, jakie „Świerszczyk” otrzymał w ostatnich latach. Warto wspomnieć choćby nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „za wieloletnie upowszechnianie ambitnej kultury dla dzieci”, medal pamiątkowy Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek, Medal Komisji Edukacji Narodowej w uznaniu zasług czasopisma dla szkoły czy Nagrodę Polskiej Sekcji IBBY za upowszechnianie czytelnictwa.

Świat przyjazny dziecku to konkurs organizowany przez KOPD od 2002 roku. Promuje najbezpieczniejsze i spełniające najwyższe standardy produkty, usługi i miejsca dla dzieci do 14 roku życia.

Świerszczyk
Podziel się