Javascript is required

Spotkanie 7. Was geht App?

Autor: Joanna Łucka, 20.02.2019

Niemiecki blog
Podziel się

Semestr chyli się ku końcowi i coraz częściej widzimy znajomy błędny wzrok naszych uczniów czekających na wakacyjną labę. Jak zatem prowadzić zajęcia i skupić uwagę podopiecznych, gdy za oknem czerwcowe piękne słońce? Proponuję samemu odskoczyć od rzeczywistości szkolnej!

Dlaczego?

Przed nami ostatnia odsłona „Łuckiej po ludzku” w ramach festiwalu inspiracji z Nową Erą niemieckiego. Semestr chyli się ku końcowi i coraz częściej widzimy znajomy błędny wzrok naszych uczniów. Nie oszukujmy się – ich koncentracja zmalała odwrotnie proporcjonalnie do temperatur za oknem i czeka już na wakacyjną labę. Trochę trudno im się dziwić, prawda? Końcówka roku szkolnego to okres niezwykle dla nas wymagający, bo jednak mimo niesprzyjających warunków musimy prowadzić zajęcia i realizować postawione na ten rok cele. Jak podołać temu wyzwaniu w czerwcowe piękne dni?

Jak?

Proponuję odskocznię od rzeczywistości szkolnej. Odłóżmy zatem podręczniki oraz papierowe arkusze pracy i wybierzmy się w podróż po cyberprzestrzeni, w której nasi uczniowie codziennie funkcjonują. Na chwilę porzucamy moje ukochane materiały autentyczne i bierzemy na tapetę nowe technologie.

Co?

Przygotowałam dla Was aplikacje podsumowujące opracowane przeze mnie konspekty lekcji i lekcje w podręcznikach Meine Deutschtour oraz Das ist Deutsch, na których materiale bazowałam. Wybrałam dla Was moje trzy ulubione aplikacje, które regularnie stosuję, gdy powtarzam z grupami omówiony materiał: Quizlet (funkcja LIVE), Learning Apps i Kahoot. Dzięki linkom do gotowych aplikacji nasze propozycje możecie od razu zastosować na zajęciach. Jedyny wymóg to założenie konta na poszczególnych platformach – wszystkie są bezpłatne, a ich podstawowe pakiety nie wiążą się z żadnymi dodatkowymi opłatami. Jeśli chcielibyście którąś z aplikacji dopasować do potrzeb Waszej grupy, Kahoot, Quizlet oraz Learning Apps dają Wam możliwość modyfikacji aplikacji i zapisywania ich na Waszym koncie.

Dziękuje za wspólne 7 tygodni i do zobaczenia na początku nowego roku!

Aplikacje:

  1. Berufe
  2. Berufe
  3. Meine Schultasche
  4. Meine Schultasche
  5. Wetter
  6. Wetter
  7. Essen
Niemiecki blog
Podziel się