Javascript is required

Świat za sto lat - wywiad z Aleksandrą Przegalińską

29.01.2021

Programy edukacyjne
Podziel się
Grafika rozgwieżdżonego nieba z napisem "Świat za sto lat - wywiad z Aleksandrą Przegalińską".

Wywiad z profesor Aleksandrą Przegalińską – jedną z uczestniczek naszej debaty. To rozmowa, która otworzy wiele furtek w umysłach młodych ludzi, postawi ciekawe pytania i zaproponuje jeszcze ciekawsze odpowiedzi. Musicie to razem przeczytać i przegadać!

Pytania dotyczące przyszłości pojawiają się w głowie każdego z nas. Dziś mamy okazje zadać je, osobie która zajmuję się przyszłością naukowo. 

  • Co znalazłoby się w kapsule czasu?
  • Jak będzie wyglądał świat za sto lat?
  • Skąd bierze się potrzeba i jakie są korzyści badania pryszłości?

Odpowiedzi na te pytania i znacznie więcej znajdziecie w rozmowie z Aleksandrą Przegalińską.

Aleksandra Przegalińska – profesorka Akademii Leona Koźminskiego, doktorka habilitowana w dziedzinie nauk o zarządzaniu. Doktoryzowała się w zakresie filozofii sztucznej inteligencji w Instytucie Filozofii UW. Obecnie jest Prorektorką ds. Współpracy z Zagranicą oraz ESR w Akademii Leona Koźmińskiego. Od 2016 prowadziła badania w Massachusetts Institute of Technology w Bostonie. Absolwentka The New School for Social Research w Nowym Jorku, gdzie uczestniczyła w badaniach dotyczących tożsamości w rzeczywistości wirtualnej, ze szczególnym uwzględnieniem Second Life. Aktualnie Research Fellow w American Institute for Economic Research. W 2021 rozpocznie współpracę z Labour and Worklife Program na Harvardzie. Interesuje się rozwojem sztucznej inteligencji, przetwarzaniem języka naturalnego, uczeniem maszynowym, robotami społecznymi i technologiami ubieralnymi.

Pobierz artykuł:

Programy edukacyjne
Podziel się