Javascript is required
Przejdź do treści głównej

„Świerszczyk” z nagrodą główną w konkursie „Świat przyjazny dziecku”

20.02.2019

Świerszczyk
Podziel się

Z radością informujemy, że „Świerszczyk” otrzymał nagrodę główną w XV konkursie „Świat przyjazny dziecku” w kategorii „Pisma dla dzieci”. Organizatorem konkursu jest Komitet Ochrony Praw Dziecka, a cała inicjatywa ma na celu wyłonienie najbardziej wartościowych produktów, publikacji i usług dla najmłodszych.

Ta nagroda to dla nas sygnał, że „Świerszczyk” jest na polskim rynku nie do zastąpienia. W trudnych czasach najróżniejszych podziałów, nam wciąż udaje się łączyć: naukę i zabawę, czytanie i przyjemność, dzieci i czasopismo. Taki jest efekt regularnego prezentowania najlepszej współczesnej literatury i ilustracji dla dzieci oraz wysokiej jakości treści edukacyjno-rozrywkowych

– mówi Małgorzata Węgrzecka, redaktor naczelna pisma

Tegoroczna nagroda to kolejne ważne wyróżnienie, jakie „Świerszczyk” otrzymał w ostatnich latach. Warto wspomnieć choćby nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „za wieloletnie upowszechnianie ambitnej kultury dla dzieci”, medal pamiątkowy Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek, Medal Komisji Edukacji Narodowej w uznaniu zasług czasopisma dla szkoły czy Nagrodę Polskiej Sekcji IBBY za upowszechnianie czytelnictwa.

Magazyn dla dzieci „Świerszczyk” to najstarsze polskie i europejskie czasopismo dla dzieci. Ukazuje się nieprzerwanie od 1945 roku. Był i jest tworzony przez najwybitniejszych autorów i ilustratorów. Prezentuje treści o wysokich walorach artystycznych, wychowawczych i edukacyjnych, a zarazem bliskie współczesnym dzieciom. 

Świat przyjazny dziecku to konkurs organizowany przez KOPD od 2002 roku. Promuje najbezpieczniejsze i spełniające najwyższe standardy produkty, usługi i miejsca dla dzieci do 14 roku życia.

Świerszczyk
Podziel się