Javascript is required
header image

Język polski

Branżowa szkoła II stopnia

W 2022 roku pierwsi absolwenci 8-letnich szkół podstawowych ukończyli branżowe szkoły I stopnia. Od roku szkolnego 2022/2023 mogą kontynuować naukę w branżowych szkołach II stopnia i zakończyć edukację egzaminem maturalnym. 

Nauka w szkole branżowej II stopnia dla absolwentów 8-letniej szkoły podstawowej jest organizowana zgodnie z wytycznymi zawartymi w poniższych dokumentach: 

Co można wykorzystać w przygotowaniu się do matury?W ofercie wydawnictwa jest wiele rozwiązań, zarówno dla ucznia, jak i dla nauczyciela, które można wykorzystać podczas zajęć w branżowej szkole II stopnia. Wśród nich są podręczniki przeznaczone dla liceum dla absolwentów 8-letnich szkół podstawowych oraz portale internetowe, np. portal nowaterazmatura.pl zawierający zadania maturalne, próbne arkusze, poradnik maturzysty wraz z cyfrowym wsparciem w postaci aplikacji app.nowaterazmatura.pl. 

Publikacje dla liceum są rekomendowane uczniom pragnącym poszerzyć oraz utrwalić wiadomości i umiejętności zdobyte w branżowej szkole I stopnia w trakcie pracy z serią To się czyta!

  • Podręczniki przedstawiają klarowny i sugestywny obraz epoki, na który składają się utwory literackie, reprodukcje dzieł sztuki, omówienia nurtów filozoficznych oraz informacje dotyczące życia codziennego. Dzięki ćwiczeniom znajdującym się na końcu każdego działu przygotowują uczniów do egzaminu maturalnego. 
  • Maturalne karty pracy z dziennikiem lektur, uporządkowane według rozdziałów i bloków podręczników dla poszczególnych klas, wspomagają kształcenie najważniejszych umiejętności wymaganych na maturze i pomagają oswoić się z formą zadań maturalnych. 

Seria „Ponad słowami”Brak wyników!

Jak można przygotować uczniów do matury z języka polskiego w branżowej szkole II stopnia, korzystając z podręczników z serii Ponad słowami?  

Seria „NOWA Teraz matura”Publikacje „NOWA Teraz matura” ułatwiają samodzielnie przygotowanie się do egzaminu maturalnego.

  • Vademecum to kompendium wiedzy z danego przedmiotu. Stanowi ono skuteczną pomoc w przygotowaniach do egzaminu maturalnego. Pomaga uporządkować wiedzę teoretyczną i umożliwia zapoznanie się ze sposobami rozwiązywania zadań egzaminacyjnych. 
  • Zbiór zadań maturalnych uczy rozwiązywania różnych typów zadań egzaminacyjnych dzięki praktycznym wskazówkom i modelowym realizacjom. Ułatwia samodzielną pracę, zawiera bowiem odpowiedzi i przykładowe rozwiązania zadań. Pomaga oswoić się z formułą egzaminu oraz sprawdzić poziom przygotowania za pomocą przykładowych arkuszy maturalnych

Brak wyników!

E-rozwiązania dla nauczycielaDowiedz się więcej

Dlanauczyciela.pl

Materiały dydaktyczne i pomoce edukacyjne, podzielone na kategorie: dokumentacja nauczyciela, prowadzenie lekcji, sprawdzanie wiedzy, materiały prezentacyjne i rozwojowe.
Dowiedz się więcej

E-booki

Cyfrowe podręczniki przygotowane dla uczniów szkoły podstawowej (klasy 1-8). Z e-booków można korzystać na komputerze i tablecie, w domu i klasie – są dostępne wszędzie tam, gdzie jest Internet.

Dodatkowe wsparcie w nauce dla uczniaDowiedz się więcej

NOWA Teraz matura

Serwis informacyjny dla maturzystów „NOWA Teraz matura” zawiera informacje i materiały, które zapewnią Ci pomoc na wszystkich etapach nauki do egzaminu.

Chcesz dowiedzieć się więcej?Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą.