Javascript is required

Terminy egzaminów w roku szkolnym 2020/2021

18.12.2020

Szkoła podstawowaSzkoła ponadpodstawowa
Podziel się

Znamy terminy egzaminów w nowym roku szkolnym. Centralna Komisja Egzaminacyjna poinformowała, że egzamin ósmoklasisty odbędzie się później niż dotychczas, nie zmienił się natomiast termin matur.

Egzamin ósmoklasisty

Dotychczas egzamin ósmoklasisty przeprowadzany był w kwietniu, choć, ze względu na pandemię koronawirusa, w 2020 roku został przesunięty na czerwiec. Teraz Centralna Komisja Egzaminacyjna zadecydowała, że od 2021 roku ten egzamin będzie miał miejsce w maju.

Terminy

Egzamin ósmoklasisty to trzy dni pisemnych testów. W nadchodzącym roku szkolnym odbędą się w następujących dniach:

  • 25 maja 2021 r. – język polski
  • 26 maja 2021 r. – matematyka
  • 27 maja 2021 r. – język obcy nowożytny

Na napisanie egzaminu z języka polskiego uczniowie będą mieli 120 minut. Na egzaminy z matematyki i języka obcego czasu będzie mniej: egzamin z matematyki potrwa 100 minut, a z języka obcego 90 minut.

Dodatkowy termin egzaminu, dla uczniów, którzy z jakiegoś powodu nie mogli do niego podejść w kwietniu, został wyznaczony na czerwiec:

  • język polski – 16 czerwca 2021 r.
  • matematyka – 17 czerwca 2021 r.
  • język obcy nowożytny – 18 czerwca 2021 r.

Wyniki

Na wyniki uczniowie będą musieli poczekać aż do lipca, niezależnie od tego, czy przystępowali do egzaminu w pierwszym, czy drugim terminie. Poznają je 2 lipca 2021 r.

Egzamin maturalny

Matury, tak jak w poprzednich latach, rozpoczną się tuż po majowym długim weekendzie. Do pierwszego egzaminu, z języka polskiego, uczniowie przystąpią 4 maja. Ostatnie egzaminy odbędą się 20 maja. Termin dodatkowy został wyznaczony na czerwiec, a egzaminy poprawkowe, dla uczniów, którzy nie zdali jednego przedmiotu, będą miały miejsce w sierpniu.

Maturzyści zdający egzaminy w maju i czerwcu poznają wyniki matur 5 lipca.

Źródło: Centralna Komisja Egzaminacyjna

Pobierz pełen harmonogram egzaminów:

Szkoła podstawowaSzkoła ponadpodstawowa
Podziel się