Zapraszamy na retransmisję webinarium stanowiącego przegląd obowiązujących przepisów, zmian prawnych a także aktualnych stawek dotyczących organizacji kształcenia uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.
Zapraszamy na retransmisję webinarium stanowiącego przegląd obowiązujących przepisów, zmian prawnych a także aktualnych stawek dotyczących organizacji kształcenia uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.
Na webinarium zaprosiło wydawnictwo Nowa Era oferujący szeroką gamę specjalistycznego oprogramowania, narzędzi do terapii oraz sprzętu do TIK w ramach programu AKTYWNA TABLICA. Zapraszamy również do zapoznania się z ofertą materiałów eduacyjnych i ćwiczeniowych dla uczniów ze SPE w ramach dotacji celowej.
Program webinarium:
- Aktywna tablica – wsparcie dla uczniów ze SPE. O czym musi pamiętać dyrektor szkoły w przedostatnim roku trwania programu?
- Dotacja celowa dla uczniów z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego. Tryb uzyskania wyższej niż standardowa dotacji celowej dla uczniów z niepełnosprawnościami.
- Środki na organizację kształcenia specjalnego. Na jakie środki może liczyć szkoła, by zapewnić pomoc psychologiczną dla uczniów z orzeczeniami. O ile wzrośnie finansowy standard A w 2023 r. i jak przełoży się to na kwoty dotacji?
- Inne projekty MEiN, które pośrednio dotyczą uczniów ze SPE - projekt laptopów dla uczniów klas IV, standaryzacja zatrudnienia pedagogów specjalnych.
Prelegent:
Grzegorz Pochopień - były pracownik Ministerstwa Finansów i Ministerstwa Edukacji Narodowej; w Ministerstwie Edukacji Narodowej na początku naczelnik Wydziału Analiz w Departamencie Ekonomicznym, następnie przez 6 lat dyrektor departamentu odpowiedzialnego za System Informacji Oświatowej oraz za finansowanie zadań oświatowych, w tym za opracowanie corocznego algorytmu podziału części oświatowej subwencji ogólnej; autor m.in. ustawy o finansowaniu zadań oświatowych, wcześniej przepisów w zakresie tzw. dotacji przedszkolnej, tzw. dotacji podręcznikowej oraz dotacji dla szkół i placówek niesamorządowych; absolwent matematyki finansowej na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Master of Business Administration na Uniwersytecie Warszawskim.