Javascript is required

Vademecum dyrektora. Dotacja podręcznikowa na 2023

07.04.2024

Szkoła podstawowa
Podziel się

Czas na złożenie wniosku o udzielenie dotacji celowej na podręczniki, materiały edukacyjne lub materiały ćwiczeniowe w 2023 r.

Podczas webinarium:

Omówimy zasady wnioskowania o dotację podręcznikową z uwzględnieniem:

  1. nowych kwot na ucznia obowiązujących od 15 maja 2023 r.
  2. wzorów wniosków o udzielenie dotacji celowej, trybu i terminów udzielania oraz szczegółowego sposobu rozliczania wykorzystania dotacji celowej
  3. wnioskowania dla uczniów z Ukrainy
  4. zasad wykorzystania dotacji podręcznikowej

O prowadzącym:

Grzegorz Pochopień – ekspert w obszarach finansowania zadań oświatowych oraz analizy danych oświatowych i finansowych. Absolwent matematyki finansowej na Uniwersytecie Jagiellońskim.
Przez 28 lat zajmował się zawodowo finansami publicznymi i oświatowymi – najpierw jako pracownik Ministerstwa Finansów, później – jako pracownik Ministerstwa Edukacji Narodowej. W MEN początkowo kierował Wydziałem Analiz w Departamencie Ekonomicznym, a potem przez 6 lat pełnił funkcję dyrektora departamentu odpowiedzialnego za System Informacji Oświatowej oraz za finansowanie zadań oświatowych, w tym za opracowanie corocznego algorytmu podziału oświatowej części subwencji ogólnej.
Autor m.in. ustawy o finansowaniu zadań oświatowych, wcześniej przepisów w zakresie tzw. dotacji przedszkolnej, tzw. dotacji podręcznikowej oraz dotacji dla szkół i placówek niesamorządowych (autor definicji: podstawowa kwota dotacji, wskaźnik zwiększający, statystyczna liczba uczniów, najbliższa gmina/powiat). Współautor komentarza do ustawy o finansowaniu zadań oświatowych.
Obecnie współwłaściciel firmy doradczo-szkoleniowej CDS OMNIA s.c.

Obejrzyj webinarium:

Szkoła podstawowa
Podziel się