Javascript is required
Przejdź do treści głównej

„Wielka księga marzeń” gotowa!

14.11.2019

Konkurs
Podziel się

Publikacja jest owocem trzeciej edycji konkursu literackiego dla uczniów szkół podstawowych „Popisz się talentem” 2019. Sięgnijcie po nią, bo to lektura jak ze snu – bawi, inspiruje, podsuwa pomysł na kreatywne zajęcia i do tego pomaga dzieciom!

30 laureatów, 30 pięknych marzeń

Opowiadania składające się na „Wielką księgę marzeń” zostały napisane samodzielnie przez uczniów szkół podstawowych – tych najmłodszych, tych średnich i tych nieco starszych. Łączy je wielka literacka wrażliwość, talent do opowiadania historii i humor. Teksty te zabierają Czytelnika w zwariowaną literacką przygodę pełną zwrotów akcji i niezwykłych pomysłów. Towarzyszą im barwne, bajkowe ilustracje Daniela Włodarskiego i Przemysława Szukaja. Ten pierwszy z fantazją oprawił graficznie opowiadania laureatów z klas 1-4, ten drugi brawurowo zilustrował opowiadania laureatów z klas 5-8. Powstała książka, którą po prostu trzeba mieć na półce!

Zapraszamy Czytelników do zabawy

„Wielka księga marzeń” to pozycja, z którą nie tak łatwo się rozstać. Po przeczytaniu zwycięskich opowiadań Czytelnik dociera bowiem do aktywnościowej sekcji przygotowanej specjalnie dla niego.  Ta sekcja to „Poradnik marzyciela”, który pomoże, podpowie i poradzi, jak rozpocząć realizację swych najskrytszych snów. Każdemu z pięciu prostych kroków towarzyszą odpowiednie opisy i pomoce. Okazuje się, że realizacja marzeń wcale nie jest taka trudna – trzeba tylko chcieć… i mieć „Poradnik marzyciela”!

Ta książka to świetny pomysł na zajęcia

Aby rozbudzić w uczniach literackie talenty i zainteresować ich wyrażaniem siebie poprzez pisanie, wcale nie trzeba wiele. Czasami wystarczy iskierka inspiracji i moment swobodnej rozmowy. Uczniowska wyobraźnia tylko czeka, aby poszybować. „Wielka księga marzeń” może okazać się materiałem, który doda Twoim uczniom wiary we własne siły, zachęci ich do wykorzystania własnej kreatywności i pomoże pokonać obawy. Gdy dzieci zobaczą, jak ich rówieśnicy poradzili sobie z literackim, twórczym wyzwaniem, mogą zechcieć też spróbować. Koniecznie daj im taką szansę!

Razem pomagamy spełniać marzenia

Tak jak w poprzednich edycjach konkursu, cały dochód ze sprzedaży książki pokonkursowej przeznaczamy na cele charytatywne. W tym roku – w związku z „rozmarzonym” tematem bieżącej edycji, postanowiliśmy wesprzeć podopiecznych fundacji „Mam marzenie”.  Każdy sprzedany egzemplarz książki przybliża jakieś dziecko do wymarzonego celu. Pamiętaj: czytasz – pomagasz! Książkę można kupić w naszym sklepie internetowym.

Konkurs
Podziel się