Javascript is required
Przejdź do treści głównej

„Wielka księga marzeń” w szpitalach na Dzień Dziecka

21.03.2023

Odpowiedzialność społeczna
Podziel się
Książki "Wielka księga marzeń".

Dzięki akcji „Klinika Złotego Smoka” 200 egzemplarzy „Wielkiej księgi marzeń” – owocu konkursu literackiego „Popisz się talentem” i najbardziej rozmarzonej książki minionego roku – trafiło do dzieci przebywających na odizolowanych z powodu pandemii oddziałach szpitalnych.

Realizowany od 12 lat projekt „Klinika Złotego Smoka” Fundacji Funkomitywa, polegający na organizowaniu Spotkań z Teatrem dla dzieci objętych stacjonarnym leczeniem szpitalnym, z powodu stanu epidemicznego i ograniczenia wizyt na oddziałach szpitalnych, w tym roku nie mógł zostać zorganizowany w dotychczasowej formule.

Nie mogąc odwiedzić osobiście małych pacjentów, Organizatorzy postanowili przesłać im trochę radości w postaci paczek z upominkami z okazji Dnia Dziecka. Nasze wydawnictwo z radością przyłączyło się do tej wspaniałej inicjatywy!

W ramach wsparcia projektu przekazaliśmy 200 egzemplarzy „Wielkiej księgi marzeń” – książki dla dzieci i młodzieży zawierającej opowiadania laureatów 3. edycji konkursu literackiego „Popisz się talentem”, pełnej wspaniałych opowieści o najskrytszych marzeniach dzieci.

Paczki z książkami trafiły do czterech szpitali w Polsce:

  • Szpital Dziecięcy im. prof. dr. med. J. Bogdanowicza w Warszawie
  • Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie
  • Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. J. Mikulicza-Radeckiego we Wrocławiu
  • Szpital Dziecięcy „Polanki” w Gdańsku.

Mamy nadzieję, że nasze rozmarzone publikacje pobudzą wyobraźnię dzieci i będą dla nich wsparciem oraz odskocznią w trudnym czasie choroby.

Odpowiedzialność społeczna
Podziel się