Javascript is required

Wolontariat? Jesteśmy na tak!

21.01.2022

Odpowiedzialność społeczna
Podziel się
Kolaż zdjęć z napisem "kto powiedział, że grupa zaangażowanych osób nie może zmienić świata?"

Naszym celem od zawsze było angażowanie firmy oraz jej pracowników w inicjatywy o charakterze społeczno-edukacyjnym; działania znoszące bariery edukacyjne, rozbudzające talenty, motywujące do nauki i wychowujące poprzez świadome kształtowanie postaw.

Kto, jeśli nie my, ma poszerzać edukacyjne horyzonty, usuwać bariery i rozbudzać pasje? Tak rozumiemy społeczną odpowiedzialność naszego biznesu. Wierzymy, że jako wydawnictwo edukacyjne mamy przed sobą misję do wykonania i jesteśmy z tego bardzo dumni.

Remont ośrodka edukacji w Maroku

W Maroku jednym z największych wyzwań rozwojowych jest obniżenie poziomu analfabetyzmu. Problem ten jest szczególnie istotny w regionach górskich, gdzie dostęp do edukacji jest utrudniony, a wskaźnik analfabetyzmu sięga nawet 50%. Uwierzyliśmy, że jesteśmy w stanie to zmienić! To właśnie w Afryce grupa 130 wolontariuszy z Nowej Ery znalazła w sobie siłę, dobrą energię i chęci, by w 4 dni wyremontować ośrodek edukacji w górskiej wiosce IDAOUGNIDIF, który choć zbudowany w 2002 roku, nigdy nie został oddany do użytku.

Maroko 1.jpg

Dzięki naszemu zaangażowaniu ośrodek edukacji i aktywizacji zawodowej dla kobiet oraz przedszkole wreszcie zaczną działać. Placówka będzie prowadzić naukę pisania i czytania oraz kursy zawodowe dla kobiet. Z usług ośrodka skorzysta grupa 50 kobiet oraz ich dzieci.

Nakręcamy edukację!

30 wolontariuszy Nowej Ery zaangażowało się w realizację programu dla dzieci i nauczycieli z małych wiejskich szkół, oddalonych od ośrodków inspirującej edukacji. Zorganizowaliśmy dla nich 11 dwudniowych ekspedycji naukowych do Warszawy i Krakowa połączonych m. in. z zajęciami na prawdziwych Uniwersytetach, w Centrum Nauki Kopernik, Muzeum Lotnictwa. Rolą wolontariuszy było zapewnienie bezpieczeństwa, opieki oraz wsparcia uczestnikom każdego wyjazdu.

 EduBudzik 1.jpg

Razem możemy więcej!

Zapytaliśmy kilku wolontariuszy Nowej Ery, jak traktują swoją pracę na rzecz innych.

Udział w projekcie wolontariackim dał mi poczucie, że pracuję w firmie, którą kierują ludzie z sercem i gestem! Zgłosiłem się, ponieważ lubię pracować z dziećmi i dawać innym to, co dobre. Warto swoją postawą pokazywać, że można i trzeba robić coś bezinteresownie dla innych. To dało mi ogromną satysfakcję. 

Krzysztof Półchłopek – Przedstawiciel Oświatowy

Przygoda z eduBudzikiem to spotkanie ze wspaniałymi ludźmi wrażliwymi na potrzeby innych, od których dużo się nauczyłam. Te dwa dni pozwoliły mi spróbować czegoś, co już dawno nurtowało moje myśli – jak to jest być wolontariuszem? Dziś jestem pewna, że to doświadczenie otwiera przede mną nowe możliwości – wspaniale jest robić „coś” dla małych społeczności w swoim najbliższym otoczeniu! 

Anita Kadłubiska – Menadżer marketingu

Wolontariat to dla mnie spojrzenie na świat z innej perspektywy, niezwykłe doświadczenie z dużą ilością pozytywnej energii. Czekanie na moją edubudzikową ekspedycję było trochę jak czekanie na święta Bożego Narodzenia :) 

Ania Srocka – Specjalista ds. umów i pozyskiwania praw własności intelektualnej

Udział w wolontariacie daje mi wielką satysfakcję i świadomość, że potrafię w tych zwariowanych i samolubnych czasach dać coś z siebie innym nie oczekując rewanżu czy zapłaty. Że stać mnie na taki gest. To też świetna okazja, by poznać ludzi, którzy myślą i czują jak ja. Zobaczyć, że w firmie jest nas więcej. Będąc wolontariuszem można poczuć siłę dobroci, energię do niesienia zmian i moc. Ja to po prostu lubię! 

Małgorzata Jankowska – Specjalista ds. komunikacji marketingowej


 

Odpowiedzialność społeczna
Podziel się