Javascript is required

Wsparcie dla Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę

21.01.2023

Odpowiedzialność społeczna
Podziel się
Uśmiechnięte dziecko w czerwonej czapce Mikołaja.

W mijającym właśnie roku – z powodu pandemii – Nowa Era postanowiła nie wysyłać tradycyjnych kartek świątecznych ani upominków. Życzenia świąteczno-noworoczne dla naszych współpracowników, kontrahentów i autorów przesyłaliśmy drogą elektroniczną… razem z informacją-niespodzianką o przekazaniu środków finansowych Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

Każda okazja jest dobra, aby pomagać

Dajemy Dzieciom Siłę to fundacja, która od lat w skuteczny i profesjonalny sposób oferuje dzieciom i ich opiekunom pomoc psychologiczną i prawną, a także prowadzi szeroko zakrojone działania uświadamiające, jak uniknąć przemocy i wykorzystywania, jak dobrze traktować dzieci, jak reagować, gdy dziecku dzieje się krzywda. Fundacja stara się także wpływać na polskie prawo, by jak najlepiej chroniło interes dziecka. Z radością dołożyliśmy naszą cegiełkę do tych starań, wzmacniając i wspierając finansowo jej działania. Wierzymy, że to do dobre zakończenie tego trudnego, wymagającego roku. Roku, w którym wszyscy musieliśmy znaleźć w sobie dodatkowe zapasy siły. Dlaczego by więc nie podzielić się tą siła z podopiecznymi Fundacji?

Właśnie ruszyła nowa kampania Fundacji

W połowie listopada wystartowała nowa kampania Fundacji pod dramatyczną nazwą „Pandemia przemocy”, której celem jest zapobieganie przemocy wobec dzieci i zachęcenie do reagowania w sytuacji ich krzywdzenia. Badania Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę wskazują, że w czasie pandemii (od połowy marca do końca czerwca br.) 27% dzieci i młodzieży doświadczyło co najmniej jednej z 12 badanych form krzywdzenia. 1 dziecko na 11 przyznało, że nie ma nikogo, kto mógłby zaoferować mu wsparcie w trudnej sytuacji.

Dlatego koncepcja kampanii nawiązuje do okresu pandemii, a towarzysząca jej seria plakatów przywołuje zasady, które w ostatnich miesiącach obowiązują w ramach bezpieczeństwa przed wirusem. Stąd hasło: „Zakrywaj usta! Ale nie milcz, gdy widzisz przemoc!”.

W Nowej Erze całym sercem wspieramy działania Fundacji i także Was zachęcamy do dawania dzieciakom siły. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Odpowiedzialność społeczna
Podziel się