Javascript is required

Wspieramy kolejną edycję programu „Ratownicy Czytelnictwa”

02.10.2023

Podziel się
Ratownicy czytelnictwa, dziecko z książką

To program dla szkół, przedszkoli i bibliotek publicznych stworzony przez Fundację Powszechnego Czytania i aktywnie wspierany przez Nową Erę.

Rzuć czytelnictwu koło ratunkowe

Czytanie to nie tylko jeden z filarów edukacji, ale też osobistego rozwoju. Czy jest coś ważniejszego dla dzieci i nastolatków, które poszukują swojej drogi w życiu, kształtują swoją osobowość, wybierają wzorce i wartości? Jesteśmy głęboko przekonani, że kontakt z książką to najlepsze, co my, dorośli, możemy dać uczniom na tym etapie ich życia. Dlatego Nowa Era postanowiła po raz kolejny zostać partnerem edukacyjnym inicjatywy „Ratownicy Czytelnictwa”. Dużo dobrego udało się zrobić w jej poprzedniej edycji i jesteśmy przekonani, że w tym roku będzie podobnie. Czyli jak? Inspirująco, energetycznie i radośnie. Bo przecież chodzi nie tylko o to, aby dzieci czytały, ale – aby czytały z przyjemnością, z pasją, z potrzeby serca i duszy, a nie z przymusu. I tu zaczyna się wielka rola i przygoda, do której chcemy zaprosić i zachęcić nauczycieli i bibliotekarzy z całego kraju.

Dołącz do liderów upowszechniania czytania

Tegoroczna edycja programu przebiega pod hasłem "Odkrywamy nowe lądy" i już trwa do niej nabór. Czym będziemy się zajmować, na co położymy nacisk? Tematyka jest ciekawa: chcemy zwrócić uwagę na innowacyjne sposoby nauki czytania, zachęcić do tworzenia biblioteczek podręcznych w klasach czy świetlicach oraz zachęcać, by książki pojawiły się na szkolnych korytarzach. I wiemy, że tylko z Twoim udziałem to się uda! Jeśli jesteś nauczycielem lub bibliotekarzem, który chciałby zaangażować się w ratowanie czytelnictwa, to zapraszamy Cię na pokład! Dołączenie do zespołu „Ratowników Czytelnictwa” jest proste, a efekty działania mogą być imponujące! Twoim zadaniem będzie inspirowanie szkolnego / lokalnego środowiska do działań na rzecz czytelnictwa, informowanie o rodzajach wsparcia dostępnych w ramach programu i monitorowanie działań podejmowanych przez szkołę w poszczególnych obszarach. To Ty będziesz też kontaktował się z organizatorami akcji i dzielił się doświadczeniami.

Wypełnij formularz zgłoszeniowy i korzystaj ze wsparcia

  • Wypełnij formularz zgłoszeniowy na stronie FPC do 31 października 2023: Ratownicy czytelnictwa – Fundacja Powszechnego Czytania
  • Pobierz regulamin oraz szczegółowy opis programu w postaci pytań i odpowiedzi.
  • Weź udział w co najmniej czterech przygotowanych przez Fundację bezpłatnych webinariach, aby otrzymać zaświadczenia o ukończeniu szkolenia w akredytowanych placówkach doskonalenia nauczycieli.
  • Zdobądź swój certyfikat ”Ratownika Czytelnictwa” - to jeden z tych certyfikatów, z których jest się szczególnie dumnym!
  • Działaj i dziel się radością czytania – masz na to aż 10 miesięcy!

 

Powodzenia w działaniu i wspaniałego wspólnego czytania! Trzymamy w Nowej Erze kciuki za wszystkich Ratowników czytelnictwa… i sami też ruszamy do akcji!

Podziel się