Javascript is required

Wybraliśmy Imagine, bo...

Autor: Aleksandra Marchwian, 26.04.2024

Podziel się

Drodzy Rodzice, w naszej szkole realizujemy program oparty na podręcznikach “Imagine” od National Geographic Learning. To program, który pozwala nam zapewnić naszym uczniom niezrównane wsparcie w nauczaniu języka angielskiego i poznawaniu świata. Jesteśmy dumni z naszego wyboru i chcemy podzielić się z wami naszym “why”*! Do rzeczy, więc wybraliśmy “Imagine”, bo...

… to podręcznik szyty na miarę naszych potrzeb. 

Jesteśmy w stanie zrealizować “Imagine” w ciągu jednego roku szkolnego, co sprawia, że nasi uczniowie mają zapewniony stabilny i systematyczny rozwój. To pozycja, która stawia na spokojną progresję materiału, dzięki czemu możemy zatrzymać się w każdym miejscu programu, wyjaśnić wszystkie wątpliwości uczniów i pomóc im opanować dane zagadnienie. Zarówno słownictwo, jak i zagadnienia gramatyczne wracają wielokrotnie w trakcie kursu, co sprawia, że nasi uczniowie na bieżąco powtarzają materiał i dzięki temu, zapamiętują go na dłużej.  

… jest nowoczesną propozycją dla uczniów XXIw. 

“Imagine” to nie tylko sama książka! To także cyfrowe komponenty, dzięki którym nasze zajęcia stają się interaktywne, kolorowe i angażujące. Uczniowie mogą korzystać w wolnym czasie z dedykowanej aplikacji na telefon i samodzielnie ćwiczyć język w wybranym przez siebie czasie i miejscu. Nowoczesna metodyka sprawia, że każde zajęcia są pełne komunikacji. Podczas zajęć pracujemy w grupach, ćwiczymy prezentację własnego stanowiska i uczymy się dyskutować na interesujące nas tematy. Przygotowujemy się w ten sposób na wyzwania, które czekają naszych uczniów w przyszłości.  

… równomiernie rozwija wszystkie kluczowe kompetencje językowe. 

Podręcznik, który wybraliśmy pozwala nam równomiernie ćwiczyć wszystkie aspekty języka. Naszym priorytetem jest komunikacja, jednak rozumiemy, że nie da się skutecznie opanować języka i dobrze się nim posługiwać bez umiejętności czytania i słuchania ze zrozumieniem, gramatyki czy poprawnego pisania. “Imagine” zachowuje doskonałe proporcje pomiędzy wszystkimi kompetencjami językowymi, a dodatkowo daje nam przestrzeń do wprowadzenia “naszych” elementów, które dodatkowo uatrakcyjniają zajęcia i stanowią nasz znak rozpoznawczy. Ta książka pozwala nam uczyć się po swojemu, w towarzystwie najpiękniejszych zdjęć świata! 

… jest szalenie angażujący i interesujący. 

Tematy, które porusza “Imagine” są z jednej strony bliskie naszym uczniom, a z drugiej pozwalają im poznać świat, który stoi przed nimi otworem. Przepiękne zdjęcia prowokują dyskusje i pozwalają spojrzeć na proste tematy z zupełnie innej perspektywy, a ciekawe filmy dają możliwość zanurzenia się w cudach świata. Chcemy zaszczepiać w naszych uczniach taką właśnie ciekawość tego, co czeka za rogiem i cieszymy się dając im możliwość poznawania nowych miejsc i kultur w języku angielskim, w ich własnym tempie i na ich własnych zasadach. 

 

*”why” to nasz powód, dla którego wybraliśmy ten podręcznik :)

Podziel się