Javascript is required

Wybraliśmy Impact, bo...

Autor: Aleksandra Marchwian, 26.04.2024

Podziel się

Drodzy Rodzice, w naszej szkole realizujemy program oparty na podręcznikach “Impact” od National Geographic Learning. To program, który wychowuje przyszłych liderów i motywuje uczniów do poszerzania swojej wiedzy, nie tylko językowej. Jesteśmy dumni z naszego wyboru i chcemy podzielić się z wami naszym “why”*! Do rzeczy, więc wybraliśmy “Impact”, bo...

… chcemy robić zupełnie inne rzeczy niż w szkole.  

Kiedy uczniowie przekraczają próg naszej szkoły, chcemy zaskakiwać ich czymś nowym i ciekawym, a pomaga nam w tym właśnie “Impact”, który od pierwszej do ostatniej strony zaskakuje nietypowymi treściami i ciekawym słownictwem. Zamiast o jedzeniu i ubraniach dyskutujemy o podwodnych odkryciach i sposobach na redukcję śladu węglowego. Piękne zdjęcia, ciekawe teksty i intrygujące filmy sprawiają, że każda lekcja daje przestrzeń na zdobycie nowych kompetencji i poznanie czegoś nowego. 

… ważne są dla nas kompetencje XXI w. 

Nie wierzymy w naukę języków polegającą na wypełnianiu ćwiczeń. Dlatego podczas naszych zajęć dużo dyskutujemy, tworzymy nowe rozwiązania, negocjujemy i podejmujemy samodzielne decyzje. Na przykład takie dotyczące projektu, który chcemy zrealizować lub rodzaju zadania do wykonania. Uczymy się prezentować swoje stanowisko i bronić, czasem do upadłego, swoich pomysłów. Chcemy w kreatywny sposób uczyć się, jak zmieniać świat na lepsze, a nie uda nam się to bez perfekcyjnego języka! 

… wierzymy w moc projektów i współpracy. 

Preferujemy naukę przez działanie, dlatego nowe tematy czy struktury są dla nas pretekstem do stworzenia nowego projektu, oczywiście razem. To idealny sposób, by powtarzać słownictwo i wykorzystywać nowo nabyte kompetencje językowe w praktyce. Nie zawsze jest łatwo, ale za to zawsze aktywnie, ambitnie i twórczo!  

… nasi uczniowie są ambitni i głodni przygód. 

Nie interesuje nas proponowanie waszym nastolatkom “zwykłego” podręcznika do nauki języka angielskiego. Chcemy dać im to, na co zasługują — kompletny i ambitny program, który pozwoli im stać się obywatelami świata. Dzięki “Impactowi” nie tylko nauczą się języka, ale też zdobędą niesamowicie potrzebne w dzisiejszych światach miękkie kompetencje oraz wiedzę dotyczącą świata i zachodzących w nich procesów. Każde zajęcia mogą być przygodą, wystarczy tylko przewrócić stronę. 

 

*”why” to nasz powód, dla którego wybraliśmy ten podręcznik 

Podziel się