Javascript is required

Wybraliśmy Look and See, bo...

Autor: Aleksandra Marchwian, 26.04.2024

Podziel się

Drodzy Rodzice, w naszej szkole realizujemy program oparty na podręcznikach “Look and See” od National Geographic Learning. To program, który wprowadza naszych najmłodszych uczniów w naukę języka połączoną z odkrywaniem świata. Jesteśmy dumni z naszego wyboru i chcemy podzielić się z wami naszym “why”*! Wybraliśmy “’Look and See”, bo...

… doceniamy radość i naukę płynącą ze wspólnej zabawy 

Nauka języka angielskiego powinna być przede wszystkim zabawą! Podczas zajęć poznajemy zupełnie nowe aktywności i uczymy się pracować razem, w grupie. Dzięki temu dowiadujemy się, że razem mamy ogromną moc komunikacji i tworzenia czegoś z niczego. Ciekawe tematy i różnorodne aktywności motywują naszych uczniów do angażowania się w zajęcia i pozwalają im rozwijać się ruchowo i intelektualnie. Przed nami jeszcze długa droga, ale wiemy, że wszystkie szczyty zdobędziemy razem! 

… chcemy zobaczyć świat takim, jakim jest 

”Look and See” bazuje na wyjątkowych zdjęciach i filmach od National Geographic, które spoglądają na nas niemal z każdej strony podręcznika. Dzięki temu nasi uczniowie poznają różne zakątki świata, kultury i zwyczaje oraz przyrodę, które kryje się często po drugiej stronie globu. Ten daleki, a jednocześnie bliski świat to pretekst do zanurzenia się w nowych słówkach i strukturach, które pomogą nam go opisać i zrozumieć.  

… wiemy, jak ważna jest wartościowa komunikacja już od najmłodszych lat 

Język to narzędzie, a nie cel sam w sobie i w naszej szkole stosujemy takie podejście już od najmłodszych lat. Dlatego nasi uczniowie mówią pełnymi zdaniami już od samego początku, a nowo poznane struktury ćwiczą wspólnie w grach językowych i komunikacyjnych. Chcemy, by wasze dzieci rozumiały istotę komunikacji i potrafiły jej używać z nieposkromioną pewnością siebie – to nasza misja, której poświęcamy się każdego dnia. 

… wspólnie stawiamy czoło wyzwaniom młodości 

Wiek przedszkolny ma swoje wyzwania! Od niezaspokojonej ciekawości, po potrzebę ekspresji i skokowy rozwój kompetencji komunikacyjnych i ruchowych – bierzemy wszystkie te potrzeby pod uwagę i planujemy zajęcia z najmłodszymi tak, by jak najlepiej odpowiadały one im wymaganiom i preferencjom. Rozwijamy małą motorykę podczas ćwiczeń pisania i prac plastycznych, dużą w trakcie szalonych zabaw ruchowych. Łączymy zabawę z rozwojem językowym na najwyższym poziomie i wiemy, że to najlepsza inwestycja w przyszłość naszych maluchów. 

 

*”why” to nasz powód, dla którego wybraliśmy ten podręcznik 

Podziel się