Javascript is required

Wybraliśmy New Close-up, bo...

Autor: Aleksandra Marchwian, 26.04.2024

Podziel się

Drodzy Rodzice, w naszej szkole realizujemy program oparty na podręcznikach “New Close-up” od National Geographic Learning. To program, który pozwala nam skutecznie rozwijać kompetencje językowe waszych dzieci, a przy tym wspierać ich kreatywność i chęć odkrywania świata. Jesteśmy dumni z naszego wyboru i chcemy podzielić się z wami naszym “why”*! Do rzeczy, więc wybraliśmy “New Close-up”, bo...

… pomaga naszym uczniom systematycznie rozwijać język. 

“New Close-up" to prawdziwa bomba językowej wiedzy. Każda strona podręcznika zachęca nastolatków do nauki czegoś nowego – od słownictwa, przez gramatykę, aż po pisanie tekstów po angielsku. Dzięki wielości ćwiczeń komunikacyjnych bardzo dużo rozmawiamy i dyskutujemy, utrwalając tym samym nowy materiał. Widzimy jak szybkie efekty przynosi praca “New Close-upem" i jak stają się coraz pewniejsi w użytkowaniu języka w różnych kontekstach, nie tylko w szkolnej klasie. 

… wspiera uczniów w ich codziennym życiu nastolatka. 

Rozumiemy, że bycie nastolatkiem nie jest najłatwiejszym etapem życia. Dlatego wybraliśmy podręcznik, który wspiera naszych uczniów również w ich bolączkach i problemach oraz dotyka bliskich im tematów. Na kartach podręcznika młodzież nie tylko poznaje świat i inne kultury, otrzymuje też bezcenne wskazówki o tym, jak radzić sobie z wyzwaniami współczesnego świata — od social mediów, przez radzenie sobie ze stresem czy konfliktami, aż po zarządzanie sobą w czasie.  

… otwiera wiele drzwi. 

“New Close-up" to jednak przede wszystkim solidny podręcznik przygotowujący uczniów do różnorodnych egzaminów. W trakcie zajęć nasi uczniowie poznają strategie i techniki, które mogą ich wspierać podczas polskich obowiązkowych egzaminów, ale też np. egzaminów Cambridge. Dzięki temu, że tematy zostały ujęte w nietypowy sposób, a podręcznik koncentruje się na aktywizacji mówienia, wiemy, że nasi uczniowie wynoszą z lekcji coś więcej niż tylko gotowość egzaminacyjną. Otrzymują pełne wsparcie na ich językowej drodze, niezależnie od ścieżki, którą zdecydują się podążać. 

… jest ciekawy i nowoczesny. 

Podręcznik dla nastolatków po prostu musi być ciekawy! W czasach ogólnodostępnego internetu coraz trudniej jest czymś naszych uczniów zaskoczyć, a jednak “New Close-up" radzi sobie z tym całkiem nieźle! Przepiękne zdjęcia, tak charakterystyczne dla National Geographic, interesujące teksty i filmy oraz bezsprzeczne stawianie ucznia i jego potrzeb w centrum, stanowią definicję nowoczesności w nauczaniu języków. Dodajmy do tego jeszcze cyfrowe komponenty kursu (w tym aplikację na telefon dla ucznia) i obraz nowoczesnego podręcznika dla ambitnej młodzieży staje się kompletny. 

 

*”why” to nasz powód, dla którego wybraliśmy ten podręcznik 

Podziel się