Javascript is required

Wybraliśmy Our World, bo...

Autor: Aleksandra Marchwian, 26.04.2024

Podziel się

Drodzy Rodzice, w naszej szkole realizujemy program oparty na podręcznikach “Our World” od National Geographic Learning. To program, który pozwala nam otwierać naszych uczniów na piękno otaczającego ich świata i równocześnie rozwijać ich kompetencje językowe. Jesteśmy dumni z naszego wyboru i chcemy podzielić się z wami naszym “why”*! Do rzeczy, więc wybraliśmy “Our World”, bo...

… chcemy, żeby było zupełnie inaczej niż w szkole! 

Widzimy jak bardzo wasze dzieci zmęczone są szkolną rzeczywistością, monotonnymi tematami i wykładowym podejściem do nauczania. Podręcznik “Our World” jest zupełną odwrotnością takiego podejścia! Dzięki ambitnym, ale nieprzeładowanym treściom mamy przestrzeń na doświadczanie nauki języka tak, jak najbardziej lubimy – w grach, zabawach, eksperymentach i projektach, w ruchu i na dywanie. Podręcznik wskazuje nam drogę i wyznacza cele, ale to my decydujemy w jaki sposób je zrealizujemy. 

… wierzymy, że wasze dzieci mogą poznawać świat po angielsku! 

Każda strona podręcznika “Our World” to drzwi do nowej przygody! Wasze dzieci dowiadują się ciekawostek kulturowo-przyrodniczych i uczą się zupełnie nowych rzeczy o świecie podczas każdej lekcji. To zupełnie nowe podejście. Nie uczymy się języka po to, by w przyszłości móc poznawać świat w języku angielskim. My już teraz poznajemy ten świat od razu po angielsku i przy okazji szlifujemy poszczególne kompetencje językowe! 

… rozumiemy, że skuteczna komunikacja to przyszłość! 

Nasze dzieci będą żyły w zupełnie innym świecie niż my! Staramy się więc przygotować je na to, co niesie przyszłość podczas każdych zajęć językowych. Stawiamy komunikację na pierwszym miejscu i wykorzystujemy inspirujące materiały National Geographic Learning, by zachęcić uczniów do dyskutowania i wyrażania swojego zdania, ale też pracy w grupach i negocjowania. Podczas tych zajęć po prostu nie da się być cicho! 

… sami mamy głowy pełne pomysłów! 

“Our World” nie jest typowym podręcznikiem. Dlaczego? Zamiast stron wypełnionych zadaniami do wypełnienia przez uczniów, nasi uczniowie otrzymują ogrom stymulującego materiału - słynne zdjęcia National Geographic, intrygujące filmy, ciekawe teksty, poruszające tematy. Zadania? Bardzo niewiele! I o to właśnie chodzi! Dzięki temu nie spędzamy całej lekcji ślęcząc nad podręcznikiem, za to realizujemy zagadnienia po swojemu, aktywnie i efektywnie, czyli dokładnie tak jak nasi uczniowie (i ich głowy) lubią! 

 

*”why” to nasz powód, dla którego wybraliśmy ten podręcznik 

Podziel się