Javascript is required
header image

Dobre przedszkole


Witamy na stronie głównej programu „Dobre przedszkole”!

  • Poszukujesz rozwiązań wspierających rozwój dziecka?
  • Chcesz doskonalić swoje kompetencje zawodowe, organizacyjne i wychowawcze?
  • Szukasz nowoczesnych narzędzi do pracy z dziećmi?

Jeśli Twoja odpowiedź na dowolne z powyższych pytań brzmi TAK, „Dobre przedszkole” to program dla Ciebie! 

Dla nauczycielaWspółczesny nauczyciel realizuje wiele istotnych zadań, które wpływ na przyszłość dziecka. Najważniejsze z nich to zapewnienie dziecku wartościowej zabawy, warunków do wszechstronnego rozwoju i poznawania świata, w troskliwym, inspirującym otoczeniu oraz przygotowanie go do podjęcia nauki w szkole podstawowej. W pracy z przedszkolakami nauczyciel przyjmuje też różne role, m.in. wychowawcy, psychologa, autorytetu i przewodnika.
Bardzo ważnym elementem jego pracy jest także pomiar efektywności nauczania oraz stały rozwój kompetencji zawodowych. Nauczycielom, którzy przystąpią do programu „Dobre przedszkole”, oferujemy bogaty zestaw narzędzi i rozwiązań pozwalających dobrze zorganizować codzienną pracę we wszystkich obszarach zawodowej aktywności.


Niezbędne pomoce dydaktyczne

Pomoce dydaktyczne to kompleksowa oferta przygotowana przez wydawnictwo dla nauczycieli przedszkoli. Zawierają one materiały, wskazówki i rozwiązania które pozwalają stymulować rozwój dziecka stosownie do jego potrzeb i możliwości Są wśród nich materiały niezbędne do sprawnej organizacji codziennej pracy i sprawdzone narzędzia do indywidualizacji nauczania. Ten bogaty zestaw pozwoli nauczycielowi wybrać elementy najlepiej dostosowane do preferowanego stylu nauczania i potrzeb przedszkolaków.


Badanie gotowości szkolnej

Program umożliwiający ostatni etap obserwacji pedagogicznej prowadzonej w przedszkolu - analizę i ocenę gotowości szkolnej.

Jego celem jest wskazanie umiejętności i zachowań dziecka, które będą mu pomagać w nauce, i tych, które tę naukę mogą utrudnić.

Rozwój nauczycielaKonieczność stałego rozwoju jest wpisana w zawód nauczyciela. Nowe technologie, zmiany w prawie, metodyka, narzędzia i materiały dydaktyczne, wiedza o psychice dziecka… to obszary, z którymi trzeba być „na bieżąco”. „Dobre przedszkole” sprawi, że nic Ci nie umknie!

Przedszkolak i jego rodzice