Javascript is required
Przejdź do treści głównej

Wydawcy edukacyjni nagrodzeni za udział w akcji „Tornister pełen uśmiechów” - Wydawnictwo Nowa Era

21.01.2022

Odpowiedzialność społeczna
Podziel się
Rząd figurek dla zwycięzców konkursu.

Wydawnictwa Nowa Era, WSIP, Macmillan, Oxford University Press, Pearson i LektorKlett, zostały wyróżnione za udział w akcji Caritas „Tornister pełen uśmiechów”. Wyróżnienie w kategorii Społecznej Odpowiedzialności Biznesu zostało przyznane w konkursie Finansista Roku 2015, organizowanym przez Gazetę Finansową.

Wydawnictwa skupione w Sekcji Wydawców Edukacyjnych PIK biorą udział w akcji już od pięciu lat, w tym czasie przekazały ponad 50 tys. podręczników i ćwiczeń dla dzieci z ubogich rodzin.

Zawsze, z wielką satysfakcją angażujemy się w tę akcję. Cieszy nas to, że docieramy z pomocą do tak wielu potrzebujących rodzin. Nowy rok szkolny to zawsze wiele emocji i nadziei – chcemy, aby wszystkie dzieci rozpoczęły go z uśmiechem!

Magdalena Duszyńska-Walczak, prezes wydawnictwa Nowa Era 

Głównym celem akcji „Tornister pełen uśmiechów” jest zwiększenie szans edukacyjnych uczniów przez zebranie funduszy na zakup i wyposażenie kilkudziesięciu tysięcy wyprawek dla najuboższych dzieci i młodzieży w Polsce. W parafiach w całym kraju tornistry zakupione przez Caritas są wypełniane według potrzeb przez osoby chcące wspomóc dzieci niezamożnych rodzin, to do nich trafiają podręczniki przekazywane przez Wydawców Edukacyjnych. W ciągu siedmiu lat trwania akcji, Caritasowi udało się rozdać ponad 100 tys. wyprawek szkolnych dla najuboższych dzieci w Polsce. 

Wydawnictwa edukacyjne aktywnie angażują się w liczne projekty społeczne jako odpowiedzialny pracodawca, członek społeczności oraz partner edukacyjny. Wsparły m.in. rządową inicjatywę Karty Dużych Rodzin. Działania prospołeczne wydawnictw były już wielokrotnie doceniane i nagradzane – m.in. Nowa Era w prestiżowym konkursie Dobroczyńca Roku.

Odpowiedzialność społeczna
Podziel się