Javascript is required

Wyniki pierwszego etapu X edycji konkursu „Projektanci edukacji”

14.01.2020

Konkurs
Podziel się
Jury wyłoniło zwycięskie pomysły na projekty edukacyjne.

7 stycznia w siedzibie Nowej Ery odbyło się posiedzenie jury, które wyłoniło 60 zwycięskich pomysłów na projekty edukacyjne. Kolejnych 15 pomysłów wybrali internauci w odrębnym głosowaniu. Łącznie przyznanych zostało więc 75 grantów finansowych, które pomogą zmienić naukę w przygodę. Serdecznie gratulujemy uczestnikom i laureatom!

Pomyśleli, zwyciężyli

Laureaci konkursu mają wiele powodów do satysfakcji: zdobyli nie tylko granty finansowe, dyplomy i półroczne prenumeraty miesięcznika FOCUS, ale też przyczynili się do promocji swych macierzystych placówek, które zostały wpisane na Mapę Dobrze ZaPROJEKTowanej Edukacji.  Również pozostałe placówki uczestniczące w konkursie znalazły się na tej mapie, ponieważ  już sam udział w inicjatywie świadczy o kreatywności, twórczej odwadze i gotowości do poszukiwania nowych edukacyjnych ścieżek! Uczniowie tworzący projekty zdobywają cenne doświadczenie na wielu polach – od samodzielnego nabywania wiedzy po planowanie, współpracę z innymi i ewaluację osiągnięć. Zaproponowany przez nas model pracy „od pomysłu do projektu” to kreatywny proces umożliwiający szlifowanie nowych umiejętności i kompetencji. Korzyścią jest także integracja grupy projektowej i inspirujący przykład dla innych uczniów, grup, nauczycieli.

Nowi uczestnicy nas zachwycili

Tegoroczna, 10. edycja konkursu okazała się rekordowa pod względem liczby nadesłanych pomysłów. Nadeszło ich aż 887. Do kreatywnej rywalizacji uczniowie przystąpili w trzech kategoriach wiekowych: klasy 1-3 szkoły podstawowej, klasy 4-8 szkoły podstawowej oraz wszystkie klasy szkoły ponadpodstawowej. Nowością była ta pierwsza grupa: po raz pierwszy w historii zaprosiliśmy do konkursu nauczycieli i uczniów edukacji wczesnoszkolnej. Sprawili się znakomicie! Nadesłane przez nich projekty ujmowały świeżością, różnorodnością tematyczną i zaangażowaniem. Wygląda na to, że ta kategoria wiekowa zagości w konkursie na stałe.

Sprawdźcie listę zwycięzców I etapu konkursu „Projektanci edukacji”.

Ruszamy do drugiego etapu

Posiedzenie jury zamknęło pierwszy etap dziesiątej, jubileuszowej edycji „Projektantów edukacji”. Czas zatem na 2. etap! Do zdobycia nadal pozostaje 5 Złotych Grantów po 2000 zł oraz Nagroda Specjalna miesięcznika FOCUS. W drugim etapie mogą brać udział wszyscy uczestnicy pierwszego etapu, a rezultaty zostaną ogłoszone 20 maja 2020. Zapowiada się ciekawa rywalizacja, więc śledźcie rozwój wydarzeń… ale najpierw sprawdźcie listę zwycięzców pierwszego etapu. Może są na niej placówki z Waszego regionu?

Konkurs
Podziel się