Javascript is required

Wyzwania i zmagania – chemia w rzeczywistości szkolnej

22.02.2022

Szkoła podstawowaChemia
Podziel się
Wyzwania i zmagania – chemia w rzeczywistości szkolnej

Retransmisja webinarium o technologii w nauczaniu chemii.

W programie webinarium:

W czasie spotkania Lidia Zarańska i Tomasz Rożek przyjrzą się temu, jak wygląda praca codzienna nauczyciela oraz w jaki sposób technologia może pomóc w przekazywaniu wiedzy i usprawnieniu procesu nauczania. Odpowiedzą między innymi na pytania:

  1. Kim jest współcześnie nauczyciel i jak prowadzi lekcje?
  2. Co (i czy w ogóle) dały nam rozwój technologiczny oraz doświadczenie pandemii?
  3. Jak zainteresować uczniów nauką chemii?

O prowadzących:

Lidia Zarańska – nauczycielka chemii i informatyki, doświadczenie zdobywała też jako doradca metodyczny, konsultant Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu. Absolwentka Wydziału Chemii UAM w Poznaniu, wieloletni opiekun praktyk studenckich na tym Uniwersytecie. Autorka materiałów dydaktycznych Wydawnictwa Nowa Era.

Tomasz Rożek – wykształcenia jest fizykiem, ale z zawodu – dziennikarzem naukowym. Doktorat napisał z nauk fizycznych (o specjalności: fizyka jądrowa) na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego oraz w instytucie Forschungszentrum w Jülich. Prowadzi warsztaty, wykłady, a także „Fundację Nauka. To lubię”, której misją jest popularyzacja nauki i nowych technologii, zarówno wśród dorosłych, jak i dzieci, oraz nauka krytycznego myślenia.

Obejrzyj webinarium:

Szkoła podstawowaChemia
Podziel się