Javascript is required

Zaplanuj nowy rok szkolny 2019/2020 z kalendarzem od Nowej Ery!

18.12.2019

Szkoła podstawowaSzkoła ponadpodstawowa
Podziel się
Przygotowując się do nowego roku w szkole, warto dokładnie zaplanować naukę, pracę i czas na wypoczynek.

Przygotowując się do nowego roku w szkole, warto dokładnie zaplanować naukę, pracę i czas na wypoczynek. Pomoże wam w tym przygotowany przez nas kalendarz, w którym znajdziecie m.in. harmonogram ferii i egzaminów.

Życie nauczycieli i uczniów biegnie w rytmie odmiennym niż większości społeczeństwa. Najważniejszą, otwierającą „nowy rozdział” cezurą jest dla nich nie pierwszy dzień stycznia, lecz początek września. Kolejny rok szkolny oznacza nowe wyzwania i nowe  możliwości. Aby jak najlepiej je wykorzystać, polecamy już dziś, przynajmniej wstępnie, wszystko zaplanować.  Jak wiadomo, dobra organizacja to podstawa sukcesu.

Egzaminy

Tym razem harmonogram egzaminów nie jest już tak skomplikowany, jak w ubiegłym roku. Ósmoklasiści przystąpią do egzaminu w dniach 21–23 kwietnia 2020 r. Maraton maturalny rozpocznie się natomiast 4 maja. Wyniki egzaminu ósmoklasisty ogłoszone zostaną 19 czerwca, a matury – 3 lipca. Szczegółowy plan egzaminów dostępny jest tutaj.

Boże Narodzenie, Wielkanoc, wakacje

Zimowa przerwa świąteczna, dodawszy poprzedzający ją weekend i następujący po niej Nowy Rok, potrwa aż 12 dni – od 21 grudnia 2019 do 1 stycznia 2020 r. Natomiast przerwa wielkanocna przypada na dni 9–14 kwietnia. Na wakacje uczniom przyjdzie poczekać do 26 czerwca.

Ferie zimowe

Ferie zimowe tradycyjnie zostały podzielone na cztery tury:

  • 13–26 stycznia 2020 r. – województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie
  • 20 stycznia – 2 lutego 2020 r. – województwa: podlaskie, warmińsko-mazurskie
  • 27 stycznia – 9 lutego 2020 r. – województwa: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie
  • 10–23 lutego 2020 r. – województwa: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie

Źródło: Ministerstwo Edukacji Narodowej


Pobierz kalendarz roku szkolnego 2019/2020:

Szkoła podstawowaSzkoła ponadpodstawowa
Podziel się