Javascript is required

Znamy laureatów nowej edycji Projektantów edukacji

02.04.2024

Projektanci edukacji
Podziel się

Najnowsza, 14. edycja Projektantów edukacji zanotowała świetny wynik frekwencyjny – trzeci w całej kilkunastoletniej historii konkursu. Jury miało nie lada orzech do zgryzienia, by wybrać najlepsze pomysły na projekty edukacyjne. Szczegóły poniżej!

Liczby, za którymi stoi pasja

Na początek liczby. Na konkurs nadeszło aż 645 pomysłów! To dokładnie 28% więcej, niż w poprzedniej edycji wydarzenia. To także trzeci najlepszy wynik w historii konkursu: lepiej było tylko w roku 2019 (887 zgłoszeń) oraz w 2017 (703 zgłoszenia). Ten sukces nie byłby możliwy bez kreatywnych uczniów i nauczycieli, którzy tworzą coraz liczniejszą społeczność zgromadzoną wokół naszego wydarzenia. Ale warto też zauważyć, że aktywne nauczanie jest coraz popularniejszym trendem w polskich szkołach. To przyszłość, którą razem kształtujemy od ponad 14 lat. Motorem naszego działania – podobnie jak ma to miejsce w przypadku wszystkich uczestników i sympatyków konkursu – jest pasja. To ona stoi za wspaniałymi liczbami przytoczonymi powyżej i to ona otwiera przed nami wszystkimi wciąż nowe możliwości. Brawo Projektanci edukacji!

Doceniamy wszystkich uczestników

W Projektantach edukacji mogą wziąć udział uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Nie narzucamy tematyki realizowanych projektów i zapewniamy grupom projektowym pełną swobodę w wyborze tematów. Ważne, aby ich realizacja umożliwiała doskonalenie talentów i mocnych stron uczniów, zarazem realizując i pogłębiając zagadnienia wpisane w podstawę. Przesłane projekty są sprawiedliwie oceniane w trzech kategoriach wiekowych, a do zdobycia są granty finansowe na realizację uczniowskich edukacyjnych pomysłów. W tym roku nagrodziliśmy 36 pomysłów (30 grantów po 2000 zł przyznało jury, a kolejne 6 grantów po 1000 zł przyznali internauci). Każda placówka biorąca udział w konkursie otrzyma też certyfikat „Dobrze zaPROJEKTowanej szkoły”, zaś Nauczyciele–opiekunowie grup projektowych – certyfikaty „PROJEKTant edukacji”. Piszemy o tym, aby podkreślić, że w Projektantach edukacji ważni są wszyscy – nie tylko ci, którzy zwyciężyli. Liczy się kreatywność i entuzjazm. Jesteśmy pewni, że wśród tych, którym w tym roku zabrakło szczęścia, są jutrzejsi zwycięzcy!

Warto poznać zwycięzców i ich pomysły

Edukacja to taka dziedzina, w której inspiracji nigdy za wiele. Dlatego serdecznie zachęcamy wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z listą laureatów tegorocznej edycji Projektantów edukacji. Poczytajcie opisy zwycięskich pomysłów, sprawdźcie, czy wśród nagrodzonych są grupy projektowe z Waszego miasta lub gminy. Niech projektancka społeczność rośnie w siłę i nadal zmienia polską edukację!

 

Pełną listę projektów nagrodzonych w XIV edycji Projektantów edukacji znajdziecie tutaj.

Projektanci edukacji
Podziel się