Egzamin ósmoklasisty

Promocja na pakiety Arkuszy Promocja na pakiety Arkuszy

Krok po kroku do egzaminu ósmoklasisty w 2024 roku!

Czytaj więcej

Diagnoza przedmiotowa

Pobierz arkusze diagnozy przedmiotowej Pobierz arkusze diagnozy przedmiotowej

Sprawdź, co potrafią Twoi uczniowie. Do 8 października wprowadź wyniki, a otrzymasz raporty.

Czytaj więcej

Nowa seria Pewny start

Nowa seria Pewny start Nowa seria Pewny start

Kompletny materiały na cały rok szkolny do pracy z uczniami ze SPE

Czytaj więcej

eduSensus

eduSensus Awards 2023 eduSensus Awards 2023

Wystartował ogólnopolski konkurs dla nauczycieli i szkół. Czekamy na zgłoszenia tylko do 30 września!

Czytaj więcej

Zaplanuj rok szkolny z NEONem

Uczysz w szkole podstawowej? Poniżej znajdziesz najważniejsze informacje, które pomogą Ci zaplanować efektywną pracę w nowym roku szkolnym. Sprawdź, jak prowadzić angażujące lekcje oraz łatwo sprawdzać postępy uczniów i skorzystaj z rozwiązań, dzięki którym wszystko, czego potrzebujesz, masz stale w zasięgu ręki.

NEON już dostępny. Sprawdź, jak może Ci pomóc

Od premiery demonstracyjnej wersji NEONa w marcu 2023 minęło już niemalże pół roku. Dziś możemy powiedzieć, że ten nowy, spójny system rozwiązań edukacyjnych spotkał się z dobrym przyjęciem w szkołach i jest gotowy do towarzyszenia Wam w edukacyjnej przygodzie. Jego zadania są jasne: skutecznie pomagać nauczycielom w codziennej pracy, umożliwiać elastyczne odszukiwanie, dobieranie i dostosowywanie materiałów do indywidualnych potrzeb, ułatwiać przygotowywanie zajęć oraz umożliwiać szybszą i sprawniejszą ewaluację. A w konsekwencji – sprawiać, aby codzienna praca przebiegała gładko, z większą przyjemnością i w poczuciu komfortu. 

Materiały i rozwiązania dla nauczyciela: trzy ważne adresy

Aby znaleźć materiały, narzędzia i rozwiązania wspierające nauczycieli w codziennej pracy, nie musisz przeszukiwać całego internetu ani zaglądać pod różne obce adresy. Wszystko, co może być Ci potrzebne, znajdziesz u nas, w Nowej Erze – czytelnie pogrupowane i logicznie uporządkowane. W tym artykule chcemy zaprosić Cię w trzy miejsca, których zawartość bardzo pomoże Ci w codziennych obowiązkach, uczyni je łatwiejszymi do ogarnięcia oraz oszczędzi Ci mnóstwo cennego czasu. Warto je poznać i regularnie odwiedzać!

Diagnoza przedmiotowa i przed egzaminem

Aby dobrze wystartować z nauką, trzeba ustalić punkt, w którym znajdują się uczniowie, a następnie monitorować ich postępy i osiąganie kolejnych wyznaczonych celów. Do tego służy przedmiotowa diagnoza z Nową Erą. Ułatwia nie tylko badanie postępów uczniów w zakresie treści kształcenia zawartych w programach opracowanych do podręczników Nowej Ery, ale też wspomaga cykliczne monitorowanie realizacji podstawy programowej i system ewaluacji pracy szkoły. Jest zatem wszechstronnym narzędziem, rodzajem „kompasu”, który pomaga ustalić kierunki pracy i utrzymać właściwy kurs.

Informacje

Konkurs eduSensus Education Awards – czekamy na Wasze zgłoszenia!

Wystartowała nowa inicjatywa eduSensus. Ogólnopolski konkurs eduSensus Education Awards zaprasza do udziału innowacyjnych nauczycieli i nauczycieli specjalistów, a także dyrektorów szkół podstawowych kształcących uczniów ze SPE.

Co o egzaminie ósmoklasisty powinni wiedzieć rodzice?

Pobierz prezentację, która zawiera ważne i przydatne informacje o egzaminie ósmoklasisty.

Nowe kwoty dotacji celowej w roku szkolnym 2023/2024 

Przypominamy, że od 1 kwietnia 2023 obowiązuje Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 16 marca 2023 r. w sprawie dotacji celowej na wyposażenie szkół w podręczniki, materiały edukacyjne i materiały ćwiczeniowe w 2023 r, zaś od 15 maja - Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie maksymalnych kwot dotacji celowej udzielanej na wyposażenie szkół w podręczniki, materiały edukacyjne i materiały ćwiczeniowe. 

Kalendarium spotkań

Najbliższe spotkania

Kompleksowa oferta edukacyjna

Nowa Era to największe w Polsce wydawnictwo edukacyjne z kompleksową i nowoczesną ofertą obejmującą wszystkie etapy edukacyjne oraz wszystkie przedmioty. Nagradzane serie wydawnicze, lubiane i sprawdzone podręczniki szkolne, pomoce dydaktyczne dla nauczycieli, rozwiązania dla szkół i przedszkoli, dyrektorów, nauczycieli i uczniów - to wszystko znajdziesz w naszej ofercie.

Nowoczesne e-rozwiązania

Świat wokół nas podlega nieuchronnej cyfryzacji. Tradycyjne, papierowe publikacje i rozwiązania są uzupełniane, a nierzadko zastępowane rozwiązaniami elektronicznymi i multimedialnymi. Nasza oferta obejmuje wszystkie te obszary, umożliwiając wybór spójnych rozwiązań najlepiej dopasowanych do potrzeb konkretnego ucznia, nauczyciela i grupy.

Wsparcie dla nauczycieli

Dla nauczyciela

edukacja szkolna i przedszkolna

Generator testów

szkoła podstawowa

Nauka po szkole

Balon Blum

wychowanie przedszkolne

NOWA Teraz matura

szkoła ponadpodstawowa

Wsparcie dla szkół

Diagnoza Nowej Ery

edukacja szkolna

Diagnoza PRZED...

edukacja szkolna

Wydawnictwo odpowiedzialne społecznie

Bycie liderem na rynku edukacyjnym zobowiązuje. Dlatego Nowa Era działa w sposób oparty na odpowiedzialności i szacunku dla drugiego człowieka. Dotyczy to zarówno naszych pracowników, jak i partnerów biznesowych. Te same wartości przyświecają inicjatywom wolontariackim, które inicjujemy lub wspieramy jako firma społecznie odpowiedzialna.  

Niech dobro zawsze zwycięża! Prezentujemy raport CSR za 2022 rok

„Rok 2022 był niełatwy. Agresja Rosji na Ukrainę skonfrontowała nas z sytuacją wymagającą jasnego określenia swoich postaw, stosunku do drugiego człowieka, gotowości do niesienia pomocy” – to słowa Pani Magdaleny Duszyńskiej-Walczak, prezes Nowej Ery, które otwierają nasz raport opisujący działania z dziedziny odpowiedzialności społecznej za 2022 rok. Ten dokument warto przeczytać – bo pokazuje on, że gdy się działa wspólnie i w słusznym celu, to nie ma rzeczy niemożliwych. I że dobro zawsze zwycięża!

Nowa Era nagrodzona za udział w akcji „Tornister pełen uśmiechów”

Wydawnictwa Nowa Era, WSIP, Macmillan, Oxford University Press, Pearson i LektorKlett, zostały wyróżnione za udział w akcji Caritas „Tornister pełen uśmiechów”. Wyróżnienie w kategorii Społecznej Odpowiedzialności Biznesu zostało przyznane w konkursie Finansista Roku 2015, organizowanym przez Gazetę Finansową. 

Nowa Era Partnerem programu Karta Dużej Rodziny

Karta Dużej Rodziny to pierwszy w Polsce ogólnopolski projekt wspierający duże rodziny. Dzięki współpracy rządu oraz firm i instytucji, każda rodzina z co najmniej trójką dzieci może korzystać z systemu zniżek i dodatkowych uprawnień na terenie całego kraju.

Jesteśmy członkiem Koalicji Prezesi-wolontariusze

Koalicja ma na celu szerzenie idei wolontariatu i propagowanie społecznej odpowiedzialności wśród liderów biznesu poprzez przekazywanie wiedzy i doświadczenia.

Zobacz także