Javascript is required
header image

Akademia Pomysłów

Seria Akademia pomysłówAkademia pomysłów to zestawy pomocy dydaktycznych o szerokim zakresie zastosowania. Materiały będą pomocne w pracy z uczniami w spektrum autyzmu, dysleksją, niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, ale także z uczniami neurotypowymi wspierając ich rozwój emocjonalno-społeczny.

W pakietach znajdują się m.in.:

  • zestawy kart pracy,
  • gry planszowe,
  • puzzle,
  • plansze dydaktyczne,
  • akcesoria i materiały dodatkowe.

Uczeń z lekką niepełnosprawnością intelektualną

Zestaw materiałów dydaktycznych, które powstały z myślą o edukacji wczesnoszkolnej uczniów z lekką niepełnosprawnością intelektualną. Nauczyciel lub pedagog mogą swobodnie wykorzystywać je w pracy z uczniem – zarówno w szkole masowej, jak i integracyjnej czy specjalnej. Materiały mogą stanowić podstawę pracy dydaktycznej, jak i dodatkowe wsparcie na zajęciach rewalidacyjnych czy indywidualnych.

Zestaw składa się z dwóch części materiałów dydaktycznych: trzy zeszyty z aż 660 bogato ilustrowanymi i angażującymi kartami pracy oraz teczka z 20 pomocami dydaktycznymi.

Narzędzia dydaktyczne z tego zestawu sprawdzą się również podczas pracy z uczniem o średniej niepełnosprawności intelektualnej.

Zajęcia wyrównawcze

Uczniowie z trudnościami w nauce potrzebują dodatkowego wsparcia w trakcie zajęć wyrównawczych. „Akademia pomysłów. Zajęcia wyrównawcze” to angażujące i wszechstronne materiały edukacyjne, które ułatwią planowanie i  przeprowadzenie dodatkowych lekcji tak, aby każdy z uczniów opanował niezbędne mu umiejętności.

Zajęcia wyrównawcze realizowane w oparciu o ten pakiet są spójne i mają przejrzystą strukturę, co sprawia, że uczniowie radzą sobie jeszcze sprawniej z rozwiązywaniem kolejnych zadań, a trudne tematy stają się dla nich łatwiejsze do zrozumienia.

W skład zestawu wchodzą: trzy zeszyty a w nich aż 660 kart pracy i teczka z 22 pomocami dydaktycznymi

Uczeń ze spektrum autyzmu. Klasy 1-3

Kompleksowe materiały z zakresu rozwijania kompetencji społecznych przygotowane przez praktyków na co dzień pracujących z uczniami ze spektrum autyzm. Zestaw zawiera różnorodne pomoce dydaktyczne, które pomogą zintegrować grupę, rozwinąć umiejętności komunikacyjne, myślenie abstrakcyjne oraz myślenie przyczynowo-skutkowe.

Z materiałami można pracować na zajęciach terapeutycznych oraz rewalidacyjnych, zarówno indywidualnych, jaki i grupowych. Sprawdzą się także jako pomoc dla trenerów prowadzących w szkołach treningi umiejętności społecznych.

Zestaw zawiera: 4 zeszyty a w nich 660 stron z kartami pracy oraz teczkę z zestawem 23 pomocy dydaktycznych.

Uczeń ze spektrum autyzmu. Klasy 4-8

Zestaw powstał z myślą o rozwijaniu kompetencji społecznych uczniów klas 4-8 ze spektrum autyzmu. Zawarte w nim narzędzia dydaktyczne ułatwią pracę nauczycielowi wspomagającemu lub pedagogowi, a dziecku ze spektrum autyzmu pomogą lepiej zrozumieć siebie i otaczający je świat.

Pakiet składa się z dwóch części: cztery zeszyty z aż 660 kartami prac oraz teczka zawierająca 20 pomocy dydaktycznych.

Uczeń ze spektrum autyzmuBrak wyników!

Uczeń z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkimBrak wyników!

Zajęcia wyrównawczeBrak wyników!

Dlaczego warto wybrać serię Akademia pomysłów
  • Zajęcia realizowane w oparciu materiały z serii są spójne i mają przejrzystą strukturę, co sprawia, że uczniowie radzą sobie jeszcze sprawniej z rozwiązywaniem kolejnych zadań, a trudne tematy stają się dla nich łatwiejsze do zrozumienia.
  • Nauczyciel zyskuje zestaw gotowych narzędzi, które ułatwiają mu planowanie pracy z uczniami w długofalowej perspektywie oraz ma możliwość sprawnej organizacji pracy w grupie oraz jej indywidualizacji.
  • Gotowe karty pracy usprawniają zaplanowanie dodatkowych lekcji i pozwalają na wszechstronne kształtowanie i wzmacnianie kompetencji uczniów.
  • Dzięki materiałom uczniowie krok po kroku zyskują niezbędne im kompetencje – tak, aby lepiej przygotować się na kolejne wyzwania szkolne i nie tylko.

Dowiedz się więcejFormularz kontaktowyMasz pytania dotyczące publikacji "Pewny start" i "Akademia pomysłów" dedykowanych kształceniu specjalnemu?
Potrzebujesz więcej informacji na temat oferty w ramach dotacji celowej dla dzieci z niepełnosprawnościami? 

Skontaktuj się z nami: tel. 58 721 48 00, e-mail: spe.publikacje@nowaera.pl  
lub wypełnij poniższy formularz.