Javascript is required

Arkusze egzaminacyjne z „Dziennikiem Gazetą Prawną”

28.06.2018

Szkoła podstawowa
Podziel się

Od poniedziałku 5 listopada z „Dziennikiem Gazetą Prawną” kupicie arkusze egzaminacyjne z odpowiedziami i zasadami punktacji. To materiały, z którymi warto przygotowywać się do egzaminu ósmoklasisty. Z Nową Erą napiszecie go tak dobrze, jak chcecie!

Co to za egzamin?

W roku szkolnym 2018/2019 ósmoklasiści przystąpią do zupełnie nowego egzaminu. Będzie to pierwszy poważny sprawdzian w ich życiu, a także przepustka do dalszej nauki w szkołach ponadpodstawowych. Egzamin ósmoklasisty jest obowiązkowy - każdy uczeń kończący klasę 8 musi do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę. Egzamin będzie miał formę pisemną. Nie można go nie zdać, gdyż nie określono minimalnego wyniku, jaki uczeń powinien uzyskać. Jednak gorszy wynik na egzaminie ósmoklasisty może pokrzyżować uczniom plany dotyczące dalszej edukacji. Wyniki z egzaminu będą bowiem brane pod uwagę podczas rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.

Jak pomóc dziecku?

Aby pomóc uczniom w skutecznym przygotowaniu się do egzaminu ósmoklasisty, warto zaopatrzyć się w „ Arkusze ósmoklasisty” dołączone do trzech kolejnych wydań „Dziennika Gazety Prawnej”. W poniedziałek 5 listopada otrzymacie „Egzamin ósmoklasisty Arkusze z języka polskiego”, we wtorek 6 listopada: „Egzamin ósmoklasisty. Arkusze z matematyki”, zaś w środę 7 listopada: „Egzamin ósmoklasisty. Arkusze z języka angielskiego”.

O publikacjach

„Arkusze z języka polskiego” zawierają szczegółowe informacje o nowym egzaminie oraz trzy arkusze egzaminacyjne przygotowane zgodnie z wytycznymi zawartymi w Informatorze Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Aby wspomóc uczniów w wypracowaniu strategii egzaminacyjnych, w pierwszym przykładowym arkuszu umieściliśmy pod wybranymi zadaniami wskazówki. Na końcu znajdują się odpowiedzi do zadań z punktacją i kryteriami oceniania, a także dodatkowe podpowiedzi dla uczniów przygotowujących się do egzaminu.

„Arkusze egzaminacyjne z matematyki” to cztery przykładowe arkusze wzorowane na arkuszach egzaminacyjnych CKE. Pozwalają uczniom oswoić się z formą egzaminu i sprawdzić poziom przygotowania do niego. W pierwszym arkuszu do każdego zadania dodaliśmy wskazówki ułatwiające rozwiązanie. Na końcu publikacji znajdują się odpowiedzi do zadań obliczeniowych oraz dodatek matematyczny, w którym umieściliśmy przydatne wzory matematyczne. Szczegółowe rozwiązania i punktację można znaleźć w internecie pod kodami QR zamieszczonymi w publikacji.

„Arkusze z języka angielskiego” to trzy przykładowe arkusze egzaminacyjne z modelowymi nagraniami pod kodami QR. Pierwszy przykładowy arkusz zawiera również wskazówki do każdego zadania. Na końcu publikacji znajdują się odpowiedzi do zadań wraz z punktacją, transkrypcja nagrań oraz dwa dodatki przydatne podczas przygotowań do egzaminu: lista czasowników frazowych i lista czasowników nieregularnych z tłumaczeniem i nagraniem wymowy.

Więcej informacji

Najważniejsze informacje dotyczące egzaminu ósmoklasisty i nasze rozwiązania, które umożliwią sprawne i skuteczne przygotowania do egzaminu, zamieściliśmy na stronie Egzamin ósmoklasisty.

Szkoła podstawowa
Podziel się